همیاران پلیس سرمایه اجتماعی ناجا هستند/ کاهش 19 درصدی تخلفات به واسطه عملکرد همیاران پلیس
تاریخ : 16 مهر 1397

تنظیمات متن :
      رنگ پشت متن       سایز متن
   21

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، همایش ملی طلایه‌داران فرهنگ ترافیک با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و همیاران پلیس در سالن ایرانیان ورزشگاه آزادی برگزار شد.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی با تشکر از حضور پرشکوه دانش‌آموزان، همیاران پلیس، فرهنگ‌یاران پلیس و فرهنگ‌یاران ترافیک اظهار داشت: همیاران پلیس سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی هستند و ما مفتخریم امروز اعلام کنیم بیش از 10 میلیون دانش‌آموز به عنوان همکار همیار پلیس با ما همکاری می‌کنند.

وی تصریح کرد: شما همیاران پلیس نمایندگان پلیس راهنمایی و رانندگی در جمع خانواده‌ها هستید و طبق نظرسنجی و پژوهش‌های صورت گرفته نقش شما همیاران در کاهش تخلفات به سزا بوده و حدود 19 درصد کاهش تخلفات داشته‌ایم؛ تخلفاتی که می‌توانست شاید منجر به حوادث ناگواری شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌ هر چقدر فرهنگ ترافیک ارتقاء یابد برای سلامتی راننده و سرنشینان مؤثر است و به حمدالله به لطف خدا، همکاری شما و دستگاه‌های مربوطه و همکاری مربیان، معلمان  و کارکنان خدوم ناجا کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای را شاهد بوده‌ایم.

سردار اشتری گفت: امروز حدود 33 میلیون خودرو و موتورسیکلت در کشور تردد می‌کند و افزایش سفرها را نیز شاهدیم ولی به حول و قوه الهی تصادفات و تلفات کاهش داشته است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور اظهار امیدواری کرد که بتوان با برنامه‌ریزی خوب، استفاده از تمام ظرفیت‌ها و انجام وظیفه سایر دستگاه‌ها که سهمی در این بین دارند بتوانیم فرهنگ ترافیک را ارتقا داده و کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای را شاهد باشیم.

وی تاکید کرد:‌ مطمئنا این ظرفیت در جمهوری اسلامی ایران و وجود تک تک شما و اراده وعزم‌تان وجود دارد.

فرمانده نیروی انتظامی نقش نیروی انتظامی در کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی، و ترافیک را نقش مؤثری دانست وگفت: باید به سمتی برویم که فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جان باختن یک نفر هم برای تلفات جاده‌ای زیاد است، محقق شود.

این مقام ارشد نیروی انتظامی خطاب به همیاران پلیس گفت: توصیه‌های شما هنگامی که در خودرو هستید خطاب به پدر یا مادر یا اقوام خود که به عنوان راننده در خودرو حضور دارند، موثر بوده ودر کاهش تصادفات اثر دارد.

وی گفت: البته باید دستگاه‌های مربوطه به وظایف خود عمل کنند؛ زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده؛ نقاط حادثه‌خیز را کاهش داده و خودروهایی با ایمنی کامل و استاندارد بسازند و رانندگان نیز با رعایت قوانین و مقررات، رانندگی کنند.

سردار اشتری، رویکرد ناجا را آموزش همگانی و ارتقاء‌ فرهنگ ترافیک دانست و گفت:امیدواریم با برنامه‌ریزی خوب و منسجم و داشتن زیرساخت‌ها و همت همه دستگاه‌ها و همکاری معلمان و دانش‌آموزان و مجاهدت همکاران‌مان بیشترین نقش را در ارتقاء فرهنگ ترافیک داشته باشیم.


منبع : فارس‌نیوز

نظرات :نظر خود را در مورد این خبر بیان کنید.

نام :

ایمیل :

نظر:
آدمک :