منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
خدمات موسسه حقوقی آوای عدالت سروش (برای کسب اطلاعات بیشتر روی هر قسمت کلیک فرمایید)
قبول دعاوی حقوقی و کیفری (در تهران شهرستان و خارج از کشور)


ما با بررسی تخصصی پرونده شما در صورت قبول وکالت دعوای شما ،آن رو به دپارتمان تخصصی موضوع پرونده محول مینمائیم.
ما مفتخریم اعلام نمائیم که در(( موسسه حقوقی آوای عدالت سروش )) به صورت تیمی و گروهی فعالیت مینمائیم و با همکاری وکلاء زبده و متبحر و کارشناسان متخصص پرونده را به صورت تیمی و کار گروهی به صورت کاملاً تخصصی در چندین دپارتمان حقوقی بررسی و اقدام نمائیم.
دپارتمان ها و شرحی از دعاوی مورد قبول به قرار ذیل میباشد :

دپارتمان ثبتی :
انجام امور ثبتی از قبیل: تفکیک،افراز،تقسیم،اختلافات ثبتی،اخذ سند تفکیکی ومشاعی وصول مطالبات از طریق اجرای ثبت وممنوع الخروج کردن بدهکاراز طریق اجرای ثبت.و دعاوی مربوط به اسناد رهنی وشرطی، دعاوی مربوط به ثبت اعیانی، دعاوی ضرروزیان در جرائم راجع به ثبت ملک غیر،دعاوی ثبتی وملکی از قبیل فسخ مبایعه نامه، سر قفلی، حق کسب وپیشه، دعاوی مربوط به مادّۀ 147قانون ثبت،دعاوی مربوط به شورای ثبت، دعاوی مربوط به اسناد مالکیت معارض و...

دپارتمان حقوقی:
الزام به تنظیم سند رسمی والزام به تنظیم سند رسمی اجاره، دعاوی مربوط به مؤجرومستأجر، خلع ید، دستورتخلیه ، تصرف عدوانی، مزاحمت وممانعت از حق ، حق ارتفاق، حق انتفاع، حق عبور، ابطال سند، فسخ سند، ، دعاوی مربوط به اراضی زمین شهری دعاوی مربوط به جنگلبانی، دعاوی مربوط به کمسیون ماده100و77شهرداری،مطالبه اجور، مطالبه خسارات، تحویل مبیع، الزام بر انجام تعهد، ، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف.

دپارتمان جزائی کیفری :
قبول دعاوی کیفری از قبیل: زنای محصنه و غیر محصنه ، زنا به عنف ،سرقت مسلحانه،مواد مخدر،ضرب وجرح، قاچاق کالاو ارز وآدم ربایی، انواع قتل (عمد وغیرعمد)، فروش مال غیر،تصرف عدوانی، تخریب عمدی، فحاشی، استعمال الفاظ رکیک، فرارمحبوسین قانونی، شرب خمر،صدورچک بلامحل، مزاحمت، جرائم منافی عفت، روابط نامشروع، تجاوزبه عنف ،حمل سلاح، اخفای مقصرین،جعل واستفاده از سند مجهول،جعل عنوان، ضرب سکۀ تقلبی،خیانت در امانت،ارتشاء، اختلاس،کلاهبرداری،اخاذی،جرائم اینترنتی،کودک آزاری،جرائم مطبوعاتی،قوادی،قذف،محاربه وفساد فی الارض،قصاص نفس و قصاص عضو،دیه سقط جنین، محو یا شکستن مهر یا پلمب، غصب عناوین و مشاغل، تخریب اموال تاریخی ، فرهنگی، طبیعی،امتناع از انجام وظایف قانونی، تمرد نسبت به مامورین دولت، جرائم ضد عفت و اخلاق عمومی، احراق و تخریب اموال و حیوانات، قماربازی، جرائم ناشی از تخلفات رانندگی، جرائم رایانه ای، شنود غیر مجاز، جعل رایانه ای ، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه ، نشر اکاذیب، جمع آوری ادله الکترونیکی، هواپیما ربایی، اخلال در پرواز، قاچاق انسان و اعضای بدن، ورود غیر قانونی اتباع بیگانه به کشور. مزاحمت تلفنی و پیامکی ، و ...

دپارتمان خانواده :
دعاوی خانواده ازقبیل:طلاق (خلعی،مبارات،رجعی،توافقی)،مهریه، حضانت،فسخ نکاح،نفقه، نحله، اجرت المثل ایام زوجیت،مطا لبه وا سترداد هدایا،استرداد جهزیه،ازدواج مجدد، حکم رشد،الزام به تمکین امورحسبی از قبیل:قیومیت،کفالت،سرپرستی،دعاوی نسب و اثبات نسب،ارث، حجر(جنون، سفه،صغر) و رفع حجر، دعاوی مربوط به اصل نکاح وطلاق، عدم ثبت واقعه ازدواج وطلاق و ولادت، تغییرنام، تغییرسن، دعاوی مربوط به حق ملاقات با اطفال.

دپارتمان نظامی :
جرائم نظامی نظیر:فرارازخدمت سربازی،غیبت غیر موجه، گزارش خلاف واقع،ارتشاء،اختلاس،عدم رعایت شئون نظامی، جعل عناوین نظامی،تمرد از دستور مافوق،خود زنی،تیراندازی غیرمجاز،تخریب اموال نظامی،اخاذی،دعاوی مربوط به نظام وظیفه وخدمت سربازی دعاوی علیه کلیه نظامیان از قبیل(سپاهیان،ارتشیان،بسیجیان،وزارت دفاع،نیروهای انتظامی،ستاد مشترک و....) کلیۀ جرائم درصلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح و ...

دپارتمان اوقافی :
دعاوی اوقافی ازقبیل:اثبات تولیت، تخلیه،ابطال وقف، دعاوی مربوط به عرصه و اعیان، تقاضای تعیین ناظر(استصوابی واطلاعی) ،دعاوی تولیت، وکالت در دعاوی اداره تحقیق اوقاف، دعاوی وقفیت، ضم امین ،عزل تولیت،دعاوی نظارت،الزام به تنظیم سند ،دعاوی تولیت، تعدیل اجاره بها،اعتراض به رأی شعبه حقوقی اداره تحقیق اداره اوقاف.

دپارتمان اسناد و دعاوی تجاری:
دعاوی تجاری از قبیل چک و سفته و برات حواله قبض انبار و بارنامه و سند عادی فاکتور و...
دعاوی مربوط به ورشکستگی: تصفیه امور ورشکستگی و اعتراض به تصمیمات مدیر تصفیه ،اعتراض به تاریخ ورشکستگی ، تقاضای تعیین ناظر ،دعاوی مربوط به قراردادهای ارفاقی ، دعاوی مربوط به ورشکستگی به تقصیر و تقلب ، دعاوی مربوط به ورشکستگی اختیاری و اجباری،دعاوی مربوط به شرکت های تجاری ، دعاوی مربوط به ورشکستگی اشخاص حقیقی و حقوقی، دعاوی مربوط به توقیف اموال شرکت ها

دعاوی درصلاحیت دادگاه انقلاب.
دعاوی در صلاحیت شوراهای حل اختلاف.
دعاوی ستاد اجرائی فرمان امام(ره).
دعاوی مربوط به دیوان عدالت اداری.
دعاوی در صلاحیت جرائم کارکنان ویژه دولت.
دعاوی مربوط به دیوان عالی کشور.
دعاوی مربوط به تجدید نظر.
دعاوی مربوط به دادگاه های کیفری استان
دعاوی مربوط به به سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر مراجع قضائی
ارائه مشاوره حقوقی


گاهی ممکن است شما بخواهید اعمالی مانند: خرید منزل، ثبت شرکت سرمایه گذاری ،قرارداد تجاری و... انجام دهید و نمی دانید که باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهید تا دچار ضرر و زیان نشوید و یا می خواهید شخصاً پیگیر پرونده قضایی خود باشید ولی توان مالی استخدام یک وکیل را ندارید و می خواهید شخصاً پیگیر کار خود باشید اما از آن جایی که دانش حقوقی کافی و تجربیات لازم را ندارید و ممکن است با عدم آگاهیتان منجر به ضررهای غیرقابل جبران برای خود و خانواده تان بگردید.
ما با ارائه مشاوره های تخصصی توسط وکلا و کارشناسان زبده حقوقی خود ، شما را در این امر یاری می رسانیم، هم چنین انجام مشاوره های تحصیلی برای دانشجویان حقوق و یا علاقه مندان به تحصیل در رشته های حقوق و یاری و مساعدت تا اخذ پروانه وکالت مهیا می باشد.
امکان قبول پرونده‌ها و دعاوی شما در شهرستان‌ها و خارج از کشور


وکلای موسسه ما با توجه به داشتن گذرنامه و گرین کرت و ویزای شینگن قادر به حضور در تمامی کشورهایی از نظر جمهوری اسلامی ایران مجاز به سفر می باشند حضور برسانند و شما را در اعمال حقوقی تان یاری برسانند وبا توجه به اینکه از مجموعه ای حرفه ای بهره می گیریم این آمادگی را داریم که با وکلای محترم ایرانی و یا خارجی که در خارج از کشور مشغول به فعالیت می باشند همکاری لازم را در هر زمینه ای از جمله مهاجرت و تجارت بین الملل و... داشته باشیم.
قبول کلیه امور حقوقی شرکت‌ها و دفاتر و موسسات


تقریبا تمام شرکت های معتبر دنیا از افرادی تحت عنوان وکیل یا مشاور حقوقی و یا مدیر حقوقی بهره میگردند و در اکثر ارگان ها اداره ای تحت عنوان دایره حقوقی وجود دارد این امر نشان دهنده اهمیت اعمال حقوقی می باشد.خیلی از شرکت های تازه تاسیس با توجه به عدم اطلاعات کافی و عدم آشنایی با مسائل حقوقی اعمال حقوقی زیادی مرتکب می شوند (صدور چک، صدور رسید وفاکتور، صدور بارنامه و ثبت شرکت و.....)و بعدها به علت عدم رعایت و توجه به نکات اساسی در انجام آن اعمال دچار مشکلات عدیده ای می شوند که بعضا منجر به انحلال شرکت و زندانی شدن مدیر عامل آن می گردد.
حال شایسته است که مدیران کلیه اعمال خود را اعم اعمال از تجاری ،استخدام و...را برای جلوگیری از عواقب بعدی با مشورت و نظارت وکیل دادگستری به انجام برساند. ما با بهره گیری از مشاوران خبره و وکلای زبده با عقد قرارداد شما را در این امر یاری می رسانیم حتی اگر در شهرستان ها یا خارج از کشور حضور داشته باشید با انجام ویدئو کنفرانس ، فکس و ایمیل و انجام مشاوره های تلفنی شما را در این امر یاری می کنیم و در صورت لزوم به شهرستان ها و یا کشور مورد نظر عزیمت خواهیم نمود. وکلای ما با تبحر وتخصص در زبان های مختلفی نظیر آلمانی ، انگلیسی و عربی و آذری امکان حضور در بسیاری از کشورها و شهرها را دارا می باشد.

تنظیم و نگارش دادخواست و لوایح و شکوائیه


شما برای حضور در دادگاه های حقوقی نیازمند تنظیم دادخواست و لایحه، و در دادگاه های کیفری نیازمند تنظیم شکوائیه می باشید، بدون شک عدم تنظیم صحیح و حرفه ای و کارشناسانه این دو مورد می تواند روند دادرسی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و به قول معروف خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج.پس بدون شک خشت اول در هر دادگاهی دادخواست و شکوائیه می باشد در مراحل بعدی تنظیم لوایح فنی و دفاعیات موثر می باشد.
در صورتی که قادر به استخدام وکیل نمی باشید ما با انجام این امور شما را در این راه یاری می رسانیم.
تنظیم هر گونه قرارداد


تنظیم قرارداد یک عمل حقوقی حرفه ای می باشد که هر کلمه در آن دارای بار حقوقی متفاوتی می باشد به کارگیری صحیح کلمات در قراردادها نیاز به تخصص دارد ما این تخصص را در اختیار داریم و آن را در اختیار شما قرار می دهیم.
از موارد شایعی که در تنظیم قراردادها رعایت نمی شود این است که شخص قراردادی را که قبلا با اشخاص دیگری تنظیم کرده است و یا عین قرارداد را از یکی از دوستان خود می گیرد و برای مورد کاری خودش عیناً تنظیم می کند در صورتی که هر قرارداد شرایط خاص خودش را دارد و نکته ای که کمتر شخصی به آن توجه می کند این است که در خلال زمان ( تنظیم قرارداد قبلی و قرارداد جدید) قوانین جدیدی وضع شده اند که می توانندسرنوشت قراردادها را کاملاً عوض نمایند .

برگزاری همایش ها وکلاس‌هایی با موضوعات خاص نظیر آشنایی با چک، نحوه نگارش قرارداد، قوانین خانواده و کلیه مسائل موجرومستأجر...


ما مفتخریم با بهره گیری از تجربه وکلای با سابقه و دانش و با تجربیاتی که در هیچ یک از کتابها نمی توان یافت همکاری نمائیم حال ما این تجربه و دانش را با برگزاری همایش ها که حاصل تحقیق و تحصیل و کار عملی می باشد تحت یک ورک شاپ و کارگاه های آموزشی در اختیار شما بگذاریم.به عنوان مثال شما یک تاجر هستید و روزانه با تعداد زیادی از اسناد تجاری نظیر: چک وسفته و برات سر وکار دارید.اما صرفاً دانش شما یک دانش تجربی است و مسائل حقوقی و علمی در صدور آن ها لحاظ نمی گردد حال شما در این همایش ها که موضوع آن می تواند حتی با درخواست شما باشد حضور برسانید و با گذراندن یک دوره می توانید در کار خود یک متخصص شوید. مثال دیگر : شما مراوده های تجاری زیادی دارید و نیاز به آشنایی با مسائل حقوقی بیمه و مسئولیت مدنی و بارنامه و بیمه آتش سوزی صدور چک و رسید، فاکتور و برات حمل و نقل دریایی و...دارید ما صرفاً در خصوص موضوعات فوق برای شما یک کلاس برگزار می کنیم و گواهی پایان دوره نیز اعطا خواهیم نمود.
قبول همکاری با وکلای خارج از کشور


با توجه به اینکه ما از مجموعه ای از وکلای حرفه ای بهره می گیریم این آمادگی را داریم که با وکلای محترم ایرانی و یا خارجی که در خارج از کشور مشغول به فعالیت می باشند همکاری های لازم را در هر زمینه ای از جمله مهاجرت و تجارت بین الملل و... داشته باشیم.

انجام داوری(میانجیگری)


گاهی ممکن است شما با شریک تجاری و همکار و پرسنل و...به اختلاف بر بخورید و یا با همسایگان خود دچار اختلاف نظر و دیدگاه شوید . یکی از راه ها، مراجعه به دادگاه و تقدیم شکایت و دادخواست و...می باشد اما به تبع، این راه پر هزینه و وقت گیر می باشد.
اما یک راه حل دیگر نیز برای حل اختلاف وجود دارد و آن داوری می باشد. بدین معنا که شما و فردی که با وی دارای اختلاف هستید سراغ شخص ثالثی می روید که بین شما حکمیت و به قول قدیمی ها ریش سفیدی کند و با این تفاوت که این شخص سوم مثل یک قاضی دارای دانش حقوقی و قضایی می باشد و انگار که به یک دادگاه خصوصی مراجعه کرده اید و رای و نظر داور را فصل الخطاب قرار می دهید .
البته پر واضح است که هر دو طرف باید روی نظر فرد سوم اتفاق نظر داشته باشند و هر رایی را که داور میدهد بپیذرند در غیر این صورت فاقد ارزش و وجاهت قانونی می باشد ضمنا این شیوه از دادرسی که امروزه در اکثر کشورهای اروپایی ملاک کار می باشد در جایی قابل استفاده است که هر دو طرف دارای حسن نیت باشند و فقط هر یک تفسیر متفاوتی از موضوع دارند و یا به حق و حقوق خود آشنایی ندارند. ضمنا وجود شخص سوم بی طرف نقش چشمگیری در تشریک مساعی و نزدیک شدن دو فرد صاحب اختلاف میگردد. هم چنین شایسته است که شرکت ها و موسسات و...که با اشخاص قراردادی منعقد می نمایند از قبل در قرارداد ذکر نمایند که در صورت بروز اختلاف قبل از مراجعه به مراجع قضایی موضوع از طریق داوری حل و فصل گردد. استفاده از این روش دادرسی بسیار سریع و کم هزینه می باشد.
ارائه مشاوره تلفنی با عقد قرارداد


شاید شما از جمله مدیران و تجار و یا افرادی باشید که به صورت غیر منظم نیاز به مشاوره حقوقی دقیق دارید و پر واضح است که در هر ساعت و هر زمان نمی توانید یک وکیل همراه خود داشته باشید و یا از جمله افرادی هستید که دفتر مشخصی ندارید و دائم در سفر هستید و یا در منزل با تلفن و کامپیوتر کار می کنید و در صورت بروز مشکل حقوقی امکان استخدام کارمند حقوقی یا وکیل در شرکت و یا تشکیلات خود ندارید . ما با عقد قرارداد و اختصاص دادن یک خط تلفن اختصاصی به شما در هر ساعت از شبانه روز طبق توافقی که در قرارداد صورت می پذیرد پاسخگوی نیازهای حقوقی شما خواهیم بود و در صورت نیاز به نوشتن لایحه ، دفاعیه و دادخواست و...شما را در این امر یاری می رسانیم و از طریق فکس و اینترنت و...آنها را برای شما در سریع ترین زمان ارسال خواهیم کرد.
همکاری رایگان با موسسات عام‌المنفعه نظیر : کمیته امداد وبهزیستی و تمام ارگان‌های خیریه دارای مجوز رسمی


موسسه افتخار دارد در راستای کمک و اهداف متعالی خود با موسسات عام المنفعه به طرق ذیل همکاری نماید:
الف) اختصاص دادن ماهانه دو جلسه رایگان به خیریه فوق جهت کلیه امور مشاوره و مشکلات حقوقی اعم از پرسنل و.....
ب)انجام مشاوره در محل خیریه با اخذ وجه و تقدیم آن به خیریه.
ج) حضور در مراسم های گلریزان و... جهت مشاوره به اشخاص.
ارائه خدمات ویژه به ایرانیان خارج از کشور


از قبیل پیگیری ممنوعیت خروج و ورود به کشور، اداره اموال واقع در ایران و شرکت در دعاوی مطروحه علیه ایشان در دادگاه های ایران بدون نیاز به حضور وی.
قابل ذکر است موسسه از مترجمین انگلیسی ، آلمانی ، ترکی استانبولی و عربی برخوردار می باشد و در صورتی که فرد قادر نباشد به فارسی تکلم کند می تواند ضمن تماس تلفنی با یکی از مترجمین ما به زبان های فوق الشاره و یا با ایمیل و فاکس و...جهت حل مشکل خود ارتباط برقرار نماید.

خدمات مهاجرت، مهاجرت کانادا


کانادا به ۱۰ استان و ۳ ناحیه یا قلمرو تقسیم شده است. استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما، درجهٔ این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارند. کِبـِک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد آیلند و سسکچوان استان‌های این کشور هستند. ۳ قلمروی آن نواحی شمال غرب، نوناووت و یوکان است. نوع حکومت در استان‌ها، فدرالیزم با درجهٔ خودمختاری بیشتر، از دولت فدرال است که این خودمختاری در نوع حکومت قلمروها کمتر به چشم می‌خورد. هرکدام از این دو بخش، یعنی استان‌ها و قلمروها، دارای فهرستی از سمبل‌های منحصر به خود هستند. استان‌ها، مسئول اکثر برنامه‌های اجتماعی، مثل مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و پرورش و رفاه عمومی (کمکهای مالی) هستند و با هم بیشتر درآمد را از دست فدرال دریافت می‌کنند، که این اصل تقریباً در میان ساختار حکومتی کشورهای متحد در جهان، وجود دارد. دولت فدرال، با اعمال قدرت خود می‌تواند سیاست‌های ملی را در مناطق استانی نیز، به اجرا بگذارد، مثل لایحهٔ الحاقی بهداشت کانادا؛ که البته مسئولین استانی می‌توانند آنها را نادیده بگیرند، اما این مسئله در عمل به ندرت اتفاق می‌افتد. برابرسازی پرداختی‌ها (حقوق)، توسط دولت فدرال صورت گرفت تا به مردم اطمینان ببخشد که استانداردهای برابری در مورد ارائهٔ خدمات و اخذ مالیات، در میان استان‌های فقیر و غنی، ارائه می‌شود. تمام استان‌های این کشور اعضای قوهٔ مقننه که از سرتاسر ایالات و استان‌ها انتخاب می‌شوند و ریاست آن به عهدهٔ نخست‌وزیر است را انتخاب می‌کنند، به همان روشی که خود نخست‌وزیر انتخاب می‌شود. هر استان همچنین دارای یک بخش است که نمایندهٔ ملکه الیزابت است، همانند استاندار کانادا، که به پیشنهاد نخست‌وزیر کانادا به این سمت منصوب می‌شود که در سال‌های اخیر، در اینباره با دولت‌های استانی نیز، مشورت می‌شود. کانادا دومین کشور بزرگ دنیاست، ولی جمعیت نسبتاً کمی دارد. با آن‌که گستردگی کانادا از همسایه‌اش آمریکا بیشتر است، جمعیتی برابر ۱۱ درصد جمعیت آمریکا دارد (۳۲ میلیون نفر در سال ۲۰۰۴). کانادا کشوری نوین و دارای فناوری پیشرفته است و توان فراهم کردن انرژی سوختی خود از منابع درون‌مرزی را دارد. این کشور دارای منابع گستردهٔ طبیعی است، و برخی از استان‌های آن وابستگی سنگینی به بهره‌گیری از این منابع دارند.
آب و هوای کانادا روی هم رفته سرد و در بیشتر جاها قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور و جزیره ونکوور از استان بریتیش کلمبیا در آن قرار دارند، معتدل است. تورنتو نیز که از شهرهای مهم این کشور است از نظر پویندگی‌های بورسی در جهان بین ۱۰ کشور نخست از نظر بورس است. آب و هوای تورنتو سرد و جنگل‌های تایگا در این کشور دیده می‌شود برج سی ان در تورنتو نخستین برج بلند مخابراتی جهان است.
در بیرون از شهر آبشار نیاگارا جای دارد که بزرگ‌ترین آبشار از دید پهنا است و یک دهکده رؤیایی نیز به همین نام (نیاگارا) هست. نزدیک به نیمی از پهنای کانادا را فلات لارنسی می‌سازد، منطقه‌ای کما بیش هموار پوشیده از سنگ سخت که خلیج هودسون را دربردارد و تا ژرفای سرزمینهای درونی رخنه می‌کند. پایانی دور از دریای این فلات سراشیب تندی دارد که در شرق در کنار زمینهای پست پیرامون رود لارنس و دریاچه‌های بزرگ پیدا است. به سوی غرب رشته‌ای از دریاچه‌های بیشتر (دارای دریاچهٔ وینیپگ) مرز با جلگه‌های سبزه زار میانی را جدا ساخته می‌کند. منطقهٔ کوهستانی گسترده‌ای – با بیش از ۸۰۰ کیلومتر پهنا – در غرب جلگه‌ها جای دارد. این رشته کوه‌های غربی متشکل است از کوه‌های راکی مکنزی کرانی و سنت الایاس که دارای بلندترین قله کاناداست. آب و هوا: بیشتر بخش‌های کانادا، تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد و دراز و منتهای درجات دما را دارد. آب و هوای شمال دور قطبی است. در کران اقیانوس آرام میانگین دما در زمستان تنها کمی بالاتر از دمای یخ‌زدگی است. در بیشتر بخش‌های بریتیش کلمبیا ریزش باران سنگین است. در دیگر جاهای کشور اندازه کل بارندگی میانگین یا کم است. کمابیش در همه کانادا برف سنگینی در زمستان‌ها می‌بارد.
زبان فرانسه زبان مادری حدود ۶٫۶ میلیون کانادایی است. بیشتر فرانسوی‌زبانان در استان کبک زندگی می‌کنند، اما در حدود ۱ میلیون نفر از آنها در استان‌های دیگر کانادا به سر می‌برند. حدود ۷۶ درصد از فرانسوی‌زبانان بیرون استان کبک، در استان‌های انتاریو و نیوبرانزویک زندگی می‌کنند. زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند.
بیش از یک میلیون مسلمان از قومیت‌های گوناگون که عمدتاً مهاجرند، در کانادا زندگی می‌کنند. محل اقامت مسلمانان این کشور به ترتیب تراکم جمعیت آنان، عبارت است از شهرهای تورنتو، مونترآل، ونکوور، اتاوا، وندزور و برخی شهرهای دیگر مانند هالی‌فکس، کیچنر، واترلو، ادمنتون و وینی‌پگ. مجموع مراکز اسلامی و مساجد موجود در کانادا بالغ بر سیصد و شصت مسجد و سازمان اسلامی است.
کانادا با تولید ناخالص داخلی آسمی در حدود ۱/۷۹ تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت. کانادا یکی از کشورهای عضو گروه هشت و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته (همچون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات) و محصولات فراوان کشاورزی (از جمله گندم، دانه‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون) است.
این کشور از نظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته است که سیستم اقتصادی آن به شدت به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد به ایالات متّحده وابسته است، به نحوی که باعث شده این کشور رابطهٔ اقتصادی پیچیده و بلندمدتی را با این کشور داشته باشد - وابستگی این کشور به بخش منابع طبیعی گران‌بهایش نیز بسیار زیاد است.
سیستم Express Entry چگونه کار می کند؟
در این سیستم متقاضیان باید اطلاعات خود را در یک سیستم الکترونیک آنلاین وارد کنند که به آن Expression of Interest میگویند و ظرف ۳۰ روز از این تاریخ نیز باید رزومه متقاضی در سیستم بانک اشتغال سازمان منابع انسانی وارد شود.
سیستم الکترونیک اداره مهاجرت به محض دریافت EOI با توجه به اطلاعات وارد شده امتیازات متقاضی را محاسبه می کند و بر اساس آن به متقاضی رتبه (Ranking) می دهد. به این ترتیب متقاضی می داند که از نظر کیفیت پرونده در چه رتبه ای در مقایسه با دیگر متقاضیان دارد.
نام متقاضی در سیستم می ماند و می تواند هر زمان با تغییر شرایط پرونده خود رتبه جدیدی دریافت کند مثلا اگر نمره زبان بالاتری گرفت در این مدت وضعیت وی بهتر خواهد شد.
اگر رتبه مناسبی یافت سیستم به طور اتوماتیک برای او دعوتنامه صادر می کند که بر اساس آن ۹۰ روز فرصت دارد برای دریافت اقامت دایم کانادا درخواست دهد. اینکه. سیستم رقابتی است و نیاز کانادا به کیفیت افراد ترجیح داده شده و سیستم خود تعیین می کند که تا چه رتبه ای را در هررشته برای ارسال درخواست اقامت دعوت می کند. اگر اینطور باشد و سیستم حداقل رتبه مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه را اعلام نکند به هیج وجه نمی توان پیش بینی کرد آیا فردی دعوتنامه خواهد گرفت یا خیر و اینکه چه زمانی در این بازه زمانی یک ساله این اتفاق خواهد افتاد.
نکته مهم اینکه به محض اینکه دعوتنامه صادر شد خودبخود اطلاعات وارد شده در سیستم به فرمهای درخواست منتقل می شود بنابراین اطلاعات EOI موجود در سیستم در صورت دریافت دعوتنامه بدون تغییر باید در فرم بیاید.
پس از دریافت دعوتنامه یا فرد آنرا می پذیرد یا رد می کند در صورت رد دعوتنامه از سوی متقاضی ممکن است در باقی مانده مدت یکساله EOI دعوتنامه دیگری نیز بگیرد. اگر در مدت ۹۰ روز پس از دعوتنامه نه آنرا رد کند و نه درخواست خود را بفرستد به طور خودکار از سیستم حذف می شود. همانگونه که گفته شد رتبه بندی افراد بر اساس امتیازی است که کسب می کنند. در این برنامه سیستم امتیاز بندی نسبتا پیچیده ای تعریف شده است.
متقاضیان به دو دسته مجرد و غیر مجرد تقسیم شده اند و هر فرد می تواند تا ۱۲۰۰ امتیاز کسب کند.