منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
فیلم مستند سرقت از مغازه ایرانی و خارجی
دانلود
هشدار یرای  فروشندگان ،کسبه و ... و کلیه کسانی که با مشتری،ارباب رجوع،و مراجعه کننده سر کار دارند!!!(پزشکان،مهندسین ،کسبه، دارو خانه دار ها و...)
یکی از متداول ترین شیوه های سرقت، سرقت از مغازه ،مطب  ها وشرکت ها میباشد آن هم  زمانی که صاحبان مشاغل فوق در آن حضور دارند یعنی مخفیانه نمیباشد و گاهی همراه با زور اجبار،و خونریزی و ... همراه است حال ما در اینجا با پخش چند فیلم قصد داریم نکاتی را آموزش دهیم تا احتمال سرقت در زمان حضور شما به حد اقل ممکن برساند .
لطفا موارد ذیل را بعد از دیدن فیلم بخوانید.
1. به هیچ وجه به افراد داخل محیط کار پشت نکنید  و هیچ گاه مراجعه کننده را تنها داخل محل نگذارید اگر مجبور هستید گاهی به افراد پشت کنید با قرار دادن یک آینه حتی کوچک  این نقیصه را بر طرف کنید  . 
2. محل کار خود را به دوربین های مدار بسته تجهیز بکنید اما فکر نکنید این دوربین ها قرار است از جان و مال شما محافظت کند این لوازم فقط مقداری احتمال وقوع جرم را کاهش میدهد.
3.سارقین مرد معمولا کلاه  یا عینک افتابی یا عینک معمولی همراه دارند تا در صورت چهره نگاری شناسایی آنها مشکل باشد پس اگر فردی به مغازه شما که در زیر زمین قرار دارد و هیچ گونه نوری به آن نمیخورد با عینک آفتابی و یا کلاه آفتاب گیر مراجعه کرد کمی مشکوک شوید .اضافه کنید کلاه گیس ، ماسک ،باند زخم ،و هر چیزی که تاثیر زیادی در عدم شناسایی و تغییر چهره دارد.
4.سارقین بانو معمولا پوشش چادر دارند(دقت کنید منظور ما این نیست که خدای ناکرده زنان چادری سارق هستند بلکه اکثر سارقین خانم  جهت عدم شناسایی از پوشش چادر استفاده میکنند) و گاهی حتی همراه با دستکش و عینک میشود که شناسایی را بسیار دشوار میکند.گاهی نیز در سرقت های گروهی از کمک دیگر افراد نظیر کودکان خردسال استفاده میشود (مانند فیلم) و گاهی نیز یک خانم بسیار زیبا با پوششی باز جهت مشغول کردن ذهن مرد استفاده میشود و همدست وی اقدام به سرقت کالا میکند پس همواره حواستان به تمام افراد باشد ولو یک کودک خردسال.
5. هرگز پول زیادی را در دسترس قرار ندهید و اگر دائم نیاز به پول دارید فقط به اندازه نیاز دم دست داشته باشید
6. معمولا سارقین سوالات حرفه ای انجام نمیدهند و به قول کسبه ((معلوم بود که مشتری نیست)) پس اگر چنین احساسی از سوالات افراد کردید حتما مشکوک شوید .
7.      به هیچ وجه با فرد درگیر نشوید چرا که ممکن است علاوه بر صدمه  به شما عواقب کیفری نیز برای شما در پیش داشته باشد.
8.      بسیار مواظب لوازم دم دستی خود نظیر موبایل ،ماشین حساب ،عینک ،کیف دستی، ساعت و ... باشید چرا که سرقت آنها فقط یک لحظه غفلت شما رو میپذیره.
9.      هیچ گاه فریب سن ،جنسیت ،ظاهر . ... افراد را نخورید. اگر دیدید فردی ظاهری مذهبی دارد به هیچ وجه دلیل نمیشود این فرد سارق نباشد.
10. گاهی افراد با حضور در محل کار شما خود را مامور جای خاصی مانند شهرداری ،نیروی انتظامی،ادره برق،اب و ... معرفی میکنند ،اگر افراد فوق اقدام به نشان دادن کارت شناسایی نکردن بلافاصله با 110 تماس بگیرید اگر کارت شناسایی نشان دارد با ارگان مربوطه جلوی خود فرد حتی اقدام به تماس نمائید و یا حد اقل وانمود به این عمل بکنید اگر ریگی به کفشش باشد در همین حالت دست به فرار یا حمله خواهد زد پس هوشیار باشید
11. مشاغلی که با پول بسیار کار دارند مانند حسابداران ،طلافروشان،دارندگان سوپر مارکت و ... حتما به یک دوره کلاس دفاع شخصی بروند  اخیرا یکی از دوستانم اقدام به برگزاری دوره ای دفاع شخصی با فقط 10 جلسه به صورت خصوصی کرده که بسیار مفید بوده و تا 100%باعث افزایش توان دفاعی افراد شده (جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت ایشان به نشانی www.razmkade.com
مراجعه فرمائید ).البته این بدان معنا نیست که افراد دیگر نیازی به کلاسهای فوق ندارند  بنده خودم شخصا در کلاس فوق ثبت نام کردم و بسیار احساس رضایت و قدرت دارم و کلاس های دفاع شخصی را بر هر انسان شریفی واجب میدانم.
12. معمولا وقتی این افراد(سارقین) گیر شما بیفتن با عجز و ناله  و التماس و تن فروشی و خلاصه هر راهی سعی در کسب رضایت شما دارند حال این شما هستید که انتخاب میکنید که این فرد مزاحم کس دیگری شود و باز اقدام به سرقت نماید.
 من از همه خوانندگان این مطلب خواهش میکنم تحت هیچ عنوان رضایت ندهند چرا که این گونه سارقان بسیار حرفه ای میباشند و اگر شما رضایت دهید شک نکنید که باز اقدام به سرقت از فرد دیگر و جای دیگر و حتی چون نقاط ضعف و قوت محل کار شما را شناسایی کرده بار دیگر با نقشه دیگر اقدام به سرقت از محل کار شما مینماید . امار های موجود نشان دهنده این است که اکثر سارقین دارای سوابق متعددی میباشند که گاه به علت رضایت گاه به علت عدم پیگیری و ... تبرئه شدن و یا دوران بسیار کوتاهی بازداشت بودند و بلافاصله پس از آزادی با وقاحت بیشتر(چون خیالش راحت است شما مرد شکایت نیستید و یا تنبل تر از آن هستید که پیگیر پرونده خودتان باشید ) به سراغ شما و یا دیگر افراد خواهند رفت اما وقتی شکایت و پیگیری شما را ببینند مطئنا از جسارت و قدرت شما به حدی خواهند ترسید که حتی پس از آزادی  با کیلومتر ها فاصله از محل کار شما حرکت خواهند کرد (هم به علت ترس از شما و هم به علت برخی از مجازات ها که اجازه ورود فرد را در یک حوزه خاص نمیدهد که اخیرا حتی در کشور ما این موضوع با پابند و دستبند های الکتریکی به شدت کنترل میشود )
با نقل از سایت وکیل مدافع
www.wakilmodafe.com
#سارق
#دزد
#دوربین مدار بسته