منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
تصویب نامه در خصوص فراهم کردن شرایط قدرت قراردادی مشترکین بالای پنج مگاوات وزارت نیرو جهت تأمین انرژی برق مورد نیاز
تنظیمات متن :      
رنگ پشت متن
      سایز متن
   21

شماره۱۴۵۹۳۷/ت۵۰۹۹۹هـ                             ۱۰/۱۱/۱۳۹۴
تصویب نامه در خصوص فراهم کردن شرایط قدرت قراردادی مشترکینبالای پنج مگاوات وزارت نیرو جهت تأمین انرژی برق مورد نیاز

وزارت نیرو ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت

وزارت نفت ـ وزارت جهاد کشاورزی

هیأت وزیران در جلسه ۴/۱۱/۱۳۹۴ به پیشنهاد شماره ۱۰۰/۳۰/۲۵۵۵۱/۹۳ مورخ ۲۱/۵/۱۳۹۳ وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱ـ وزارت نیرو مکلف است شرایط را برای آن دسته از مشترکینی که قدرت قراردادی آنها بالای پنج مگاوات می باشد و مایلند تمام یا بخشی از انرژی برق موردنیاز خود را از طریق نیروگاه های متعلق به خود یا بورس انرژی یا قراردادهای دوجانبه با نیروگاه ها تأمین نمایند، فراهم نماید.

۲ـ واحدهای متقاضی جدید که قدرت درخواستی آنها بالای پنج مگاوات می باشد نسبت به تأمین برق مصرفی خود از طریق نیروگاه های متعلق به خود یا بورس انرژی یا قراردادهای دوجانبه با نیروگاه ها اقدام نمایند. وزارت نیرو موظف است طبق مقررات از طریق شرکت های زیرمجموعه نسبت به انعقاد قرارداد اتصال به شبکه متقاضیان یادشده اقدام نماید.

۳ـ وزارت نیرو مکلف است شرایط لازم را به گونه ای فراهم نماید که به تدریج تا پایان سال ۱۳۹۴ تأمین حداقل دوسوم مجموع انرژی موردنیاز مشترکین از طریق بورس انرژی یا قراردادهای دوجانبه امکان پذیر شود.

۴ـ هزینه برقراری انشعاب و ترانزیت انرژی متقاضیان و مشترکین موضوع بندهای (۱) و (۲) طبق تعرفه های مصوب شورای اقتصاد اخذ می گردد.

تبصره ـ متقاضیان موضوع بند (۲) از پرداخت قدرالسهم مربوط به سرمایه گذاری تولید در حق انشعاب برق معاف می باشند و این رقم برای مشترکین موضوع بند (۱) که به صورت دایم برق خود را از طریق بورس انرژی یا قراردادهای دوجانبه تأمین می نمایند با درخواست مشترکین قابل استرداد می باشد.

۵ ـ ترانزیـت و تحویل انرژی خریـداری شده از طـریق بـورس انرژی یا قـراردادهـای دوجانبـه، طـبق مقـررات و ضوابـط توسط وزارت نیرو تضـمین و پشتیبانی می گردد.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

منبع : سایت مجلس شورای اسلامی‌
دانلود به صورت PDF