منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
تصویب نامه درخصوص تعیین داروها و خدماتی که در بخش های بستری و سرپایی تحت پوشش بیمه پایه قرار می گیرند
تنظیمات متن :      
رنگ پشت متن
      سایز متن
   21
شماره۱۱۹۵۵۰/ت۵۲۲۷۰هـ ۱۰/۹/۱۳۹۴

تصویب‌نامه درخصوص تعیین داروها و خدماتی که در بخش‌های

بستری و سرپایی تحت پوشش بیمه پایه قرار می‌گیرند

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزارت صنعت، معدن و تجارت

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزارت امور اقتصادی و دارایی

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

هیأت ‌وزیران در جلسه ۲۴/۸/۱۳۹۴ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و تأیید شورای‌عالی بیمه سلامت کشور و به استناد بند (هـ) ماده (۳۸) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب ۱۳۸۹ـ تصویب کرد:

الف ـ داروهای مورد استفاده در بخش‌های بستری و سرپایی به شرح زیر تحت پوشش بیمه پایه قرار می‌گیرند:

۱ـ داروی تزریقی سپتی‌مب جهت مصرف در ICU :

تبصره ـ استمرار پوشش بیمه منوط به ثبات قیمت تا یکسال و ارایه مطالعات تکمیلی توسط شرکت تولیدکننده دارو حداکثر تا یکسال از تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفتن دارو می‌باشد.

۲ـ داروی بوسنتان در موارد پرفشاری اولیه ریوی به شرط تجویز توسط پزشک فوق تخصص ریه و داروی اسکلرودرمی سیستمیک به شرط تجویز توسط پزشک فوق تخصص روماتولوژی.

۳ـ داروی ریتوکسی‌مب به شرط تشکیل پرونده و تجویز توسط متخصص خون و انکولوژی و رادیوتراپی در درمان لنفوم غیر هوچکین (NHL) و تجویز توسط فوق تخصص روماتولوژی در درمان پمفیگوس و تجویز توسط متخصص مغز و اعصاب در بیماران MS مبتلا به Neuromyelitis Optics (با سهم سازمان نوددرصد (۹۰%)).

۴ـ داروی mg vial ۵۰ Etanercept به شرط تشکیل پرونده و تجویز توسط روماتولوژیست و با فرانشیز ده درصد (۱۰%) و به شرط تولید داخل.

ب ـ خدمات مامایی به صورت آزمایشی (پایلوت) در استان‌های اصفهان، اردبیل و گلستان با شرایط زیر تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند:

۱ـ خدمات مامایی مورد تعهد شامل ویزیت، سونوگرافی و آزمایش‌های دوران بارداری می‌باشد که تعداد و موارد ویزیت، سونوگرافی و آزمایش‌ها طبق ضوابط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح جدول پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیأت دولت است، قابل پرداخت می‌باشد.

تبصره ـ حداکثر پوشش بیمه‌ای شامل هشت بار ویزیت و سه بار سونوگرافی می‌باشد.

۲ـ سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران نتایج حاصل از موالید در مراکز خصوصی را به سازمان‌های بیمه‌گر پایه جهت پایش آزمایشی (پایلوت) طرح به صورت ماهانه ارایه نماید.

۳ـ دبیرخانه شورای‌عالی بیمه سلامت کشور، آیین‌نامه نظارتی و قالب (فرمت) قرارداد مربوط را ظـرف یک ماه از تاریـخ لازم‌الاجراشدن این تصویب‌نامه تهیه و ابلاغ نماید.

پ ـ خدمات پزشکی ـ ورزشی در سرفصل‌های ویزیت تخصصی، تجویز MRI.CT و صرفاً درخواست انجام فیزیوتراپی مندرج در کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت تحت پوشش بیمه پایه قرار می‌گیرند.

تبصره۱ـ پزشکان موضوع این بند، حق انجام فیزیوتراپی را ندارند.

تبصره۲ـ تجویز MRI.CT منوط به ارایه راهنمای طبابت بالینی (گایدلاین) توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
معاون اول رئیس‌جمهور ـ اسحاق جهانگیری

جدول راهنمای مراقبت‌های پیش از بارداری و بارداری

(مرور کلی و سریع)
منبع : سایت مجلس شورای اسلامی‌
دانلود به صورت PDF