منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر درود
تنظیمات متن :      
رنگ پشت متن
      سایز متن
   21
شماره۳۰۰/۹۵۴۸                              ۳/۳/۱۳۹۴

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر درود

استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان
در اجرای بند (۵) ماده (۴) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (۴۲) آیئین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران محلی، ناحیه ای، منطقه ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، به استحضار می رساند، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۲۸/۲/۱۳۹۴، طرح جامع شهر درود را که در اجرای بند (۲) از ماده (۳) قانون تغییر نام وزارت آبادانی و مسکن به مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، توسط این وزارتخانه تهیه و در تاریخ ۲/۲/۱۳۹۳ در شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان به تصویب رسیده بود را مورد بررسی نهایی قرار داد و با قید اصلاحات زیر تصویب نمود:
۱ـ افزایش افق طرح با حفظ جمعیت پیشنهادی (۱۳۸۰۰۰ نفر) به ۱۴۰۸.
۲ـ لحاظ نمودن خدمات در سطح محله برای روستای الحاق شده ناصرالدین.
۳ـ توصیه رعایت ملاحظات زیست محیطی در مورد کارخانه سیمان.
۴ـ ارتقای رینگ جنوبی شهر از ورودی ازناـ الیگودرز به صورت رینگ اصلی (شریانی درجه ۲ اصلی) و نیز تهیه و ارائه نقشه سلسله مراتب شبکه معابر پیشنهادی مطابق آیین نامه طراحی راههای شهری ایران.
۵ـ ارائه اساس طرح جامع و آستانه مغایرت های اساسی در مجلد ضوابط و مقررات و همچنین حذف عبارت افزایش محدوده ۳۰ هکتار از اساس طرح جامع.
۶ـ ارائه سند پیشنهادی تحت عنوان طرح های موضعی ـ موضوعی و همچنین سند پهنه بندی تراکمی توسط مشاور.
۷ـ حذف اندازه قطعات در ضوابط و مقررات به جز بافت فرسوده، و نیز برقراری تراکم و ارتفاع ساختمان متناسب با عرض گذر، و الزام رعایت حداکثر سطح اشغال ۶۰ درصد و در تراکم متوسط حداقل تفکیک ۲۰۰ـ۳۰۰ متر با فضای باز بیشتر و تأمین پارکینگ برای هر واحد.
۸ـ استعلام حرائم مسیل ها و رودخانه ها (سال ۱۳۹۳) و اعمال آن در نقشه ها.
۹ـ اصلاح سند کاربری اراضی پیشنهادی و پهنه بندی حریم مطابق نقشه پیوست.
ضروری می داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی و شورای برنامه ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه های ذی ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر درود بیش از پیش فراهم گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمایید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح ها مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق الذکر، در موعد مقرر (حداکثر ۴۵ روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.

معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی

منبع : سایت مجلس شورای اسلامی‌
دانلود به صورت PDF