منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح ـ جامع تفصیلی شهر دیزج دیز
تنظیمات متن :      
رنگ پشت متن
      سایز متن
   21
شماره۳۰۰/۹۵۴۷                           ۳/۳/۱۳۹۴

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح ـ جامع تفصیلی شهر دیزج دیز

استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان آذربایجان غربی
در اجرای بند (۵) ماده (۴) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (۴۲) آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران محلی، ناحیه ای، منطقه ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، به استحضار می رساند، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۳۱/۱/۱۳۹۴، طرح جامع ـ تفصیلی شهر دیزج دیز را که در اجرای بند (۲) از ماده (۳) قانون تغییر نام وزارت آبادانی و مسکن به مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، توسط این وزارتخانه تهیه و در تاریخ ۲۵/۸/۱۳۹۱ در شورای برنامه ریزی و توسعه استان آذربایجان غربی به تصویب رسیده بود را مورد بررسی نهایی قرار داد و با قید اصلاحات زیر تصویب نمود:
۱ـ افزایش افق طرح به سال ۱۴۰۵ با حفظ جمعیت پیشنهادی ۹۷۲۰ نفر.
۲ـ ارائه نقشه سلسله مراتب پیشنهادی شبکه معابر مطابق آیین نامه طراحی راههای شهری ایران.
۳ـ لحاظ نمودن کاربری های عمده خدماتی در غرب محدوده شهر و همچنین در نظر گرفتن اراضی زراعی و باغات موجود در محدوده به عنوان اساس طرح.
۴ـ اصلاح نقشه پهنه بندی حریم مطابق مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری و انطباق حد فاصل نقاط ۸ و ۹ بر لبه بیرونی (شمالی) راه.
۵ـ تعیین حدنصاب تفکیک در تراکم کم به ۲۵۰ متر، متوسط به ۳۵۰ متر و زیاد ۳۵۰ تا ۵۰۰ متر و کاهش سطح اشغال در قطعات بزرگتر و تراکم زیاد و جایگزینی حداقل فضای باز برای هر واحد به میزان ۴۰ متر مربع.
۶ـ اصلاح سند کاربری اراضی پیشنهادی مطابق نقشه پیوست.
ضروری می داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی و شورای برنامه ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه های ذی ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر دیزج دیز بیش از پیش فراهم گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمایید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح ها مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق الذکر، در موعد مقرر (حداکثر ۴۵ روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.

معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی

منبع : سایت مجلس شورای اسلامی‌
دانلود به صورت PDF