منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر خاتون آباد
تنظیمات متن :      
رنگ پشت متن
      سایز متن
   21
شماره۳۰۰/۶۲۵۴۵                       ۲۷/۱۱/۱۳۹۳

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر خاتون آباد

استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان
در اجرای بند (۵) ماده (۴) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (۴۲) آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران محلی، ناحیه ای، منطقه ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، به استحضار می رساند، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۲۰/۱۱/۱۳۹۳، طرح جامع ـ تفصیلی شهر خاتون آباد را که در اجرای بند (۲) از ماده (۳) قانون تغییر نام وزارت آبادانی و مسکن به مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، توسط این وزارتخانه تهیه و در تاریخ ۵/۵/۱۳۹۲ در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان به تصویب رسیده بود را مورد بررسی نهایی قرار داد و با قید اصلاحات زیر تصویب نمود.
۱ـ افق طرح با حفظ سطوح، سرانه و جمعیت پیشنهادی (۶۵۵۷ نفر) به سال ۱۴۰۸ افزایش و در جداول و گزارش ها، پایه جمعیتی بر مبنای سرشماری رسمی سال ۱۳۹۰ ارائه گردد.
۲ـ آستانه مغایرت های اساسی ارائه گردد.
۳ـ حریم شهر به گونه ای اصلاح گردد که کارخانه مس خاتون آباد در حریم قرار گیرد و نسبت مساحت حریم به محدوده تا حد امکان به مصوبه شورای عالی نزدیک شود.
۴ـ نقشه سلسله مراتب شبکه معابر پیشنهادی مطابق آیین نامه راه های شهری ایران، تهیه و ارائه گردد.
۵ـ اصلاح سند کاربری اراضی پیشنهادی مطابق نقشه پیوست.
ضروری می داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی و شورای برنامه ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه های ذی ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر خاتون آباد بیش از پیش فراهم گردد. خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمایید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح ها مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق الذکر، در موعد مقرر (حداکثر ۴۵ روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.

معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی

منبع : سایت مجلس شورای اسلامی‌
دانلود به صورت PDF