منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
تصویب نامه در خصوص تعیین فهرست طرح ها و اقدامات اجرایی کوتاه مدت پیشگیری و مقابله با آثار زیان بار ریزگردها در سال های (۱۳۹۴ـ۱۳۹۳)
تنظیمات متن :      
رنگ پشت متن
      سایز متن
   21
شماره۱۴۹۱۲۹/ت۵۱۵۶۳هـ                                          ۶/۱۲/۱۳۹۳

تصویب نامه در خصوص تعیین فهرست طرح ها و اقدامات اجرایی کوتاه مدت پیشگیری و مقابله با آثار زیان بار ریزگردها در سال های (۱۳۹۴ـ۱۳۹۳)

وزارت جهاد کشاورزی ـ وزارت نیرو ـ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
وزارت راه و شهرسازی ـ وزارت کشور ـ وزارت امور خارجه ـ وزارت نفت
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ـ سازمان حفاظت محیط زیست
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ـ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ـ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
هیأت وزیران در جلسه ۲۶/۱۱/۱۳۹۳ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور و نیرو و سازمان های مدیریت و برنامه ریزی کشور و حفاظت محیط زیست و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:
۱ـ فهرست طرح ها و اقدامات اجرایی کوتاه مدت پیشگیری و مقابله با آثار زیان بار ریزگردها در سال های (۱۳۹۴ـ۱۳۹۳) به شرح جداول پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیأت دولت است، تعیین می شود و با پیشنهاد کارگروه موضوع بند (۸) این تصویب نامه و تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قابل اصلاح است.
۲ـ برنامه های میان مدت و بلندمدت پیشگیری و مقابله با آثار ریزگردها با پیشنهاد کارگروه موضوع بند (۸) این تصویب نامه و تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به تصویب هیأت وزیران می رسد.
۳ـ وزارت نیرو با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست مکلف است نسبت به احیای تالاب های استان خوزستان، اطلاع رسانی جوامع محلی و جلب مشارکت های مردمی اقدام نماید.
۴ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق بانک های عامل، مبلغ دویست و چهل میلیارد (۲۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال به صورت تسهیلات ارزان قیمت با سود و کارمزد هفت درصد را به منظور کمک به عایق سازی منازل جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار و تجهیز سیستم حمل و نقل عمومی به سامانه های مناسب تهویه هوا در اختیار استانداری خوزستان قرار دهد تا با هماهنگی دستگاه های اجرایی ذی ربط به متقاضیان پرداخت شود. یارانه سود تسهیلات پرداختی با اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از محل اعتبارات مصوب تأمین خواهد شد.
۵ـ وزارت جهاد کشاورزی مکلف است نسبت به برنامه ریزی، توسعه و ترویج شورورزی و استفاده از آب های شور جهت کشت گیاهان مقاوم به شوری در مناطق ذی ربط اقدام نماید.
۶ـ وزارت امور خارجه مکلف است با مشارکت دستگاه های تخصصی در زمینه همکاری دوجانبه و منطقه ای جهت مقابله با آثار گرد و غبار با کشورهای منطقه و سازمان های بین المللی اقدام نماید.
۷ـ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلف است همکاری لازم را در اطلاع رسانی اقدامات مربوط به این تصویب نامه انجام دهد.
۸ـ به منظور هماهنگی و نظارت بر حسن اجرای این تصویب نامه و بررسی و تدوین برنامه های میان مدت و بلندمدت پیشگیری و مقابله با آثار ریزگردها، کارگروهی با مسئولیت وزارت کشور و عضویت نمایندگان وزارتخانه های نیرو، نفت، جهاد کشاورزی (سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور)، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امورخارجه و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان های حفاظت محیط زیست (دبیر کارگروه) و مدیریت و برنامه ریزی کشور و صدا و سیما و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی ایجاد می شود. دستگاه های اجرایی ذی ربط مکلفند گزارش عملکرد طرح های این تصویب نامه را در مقاطع سه ماهه به کارگروه مذکور ارائه نمایند.
تبصره ـ به منظور هماهنگی و نظارت بر حسن اجرای عملیات یاد شده، کارگروه استانی با مسئولیت استاندار و نمایندگان واحدهای استانی متناظر دستگاه های مذکور در این ماده در استان های ذی ربط تشکیل می گردد.

معاون اول رئیس ‎جمهور ـ اسحاق جهانگیریمنبع : سایت مجلس شورای اسلامی‌
دانلود به صورت PDF