منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
سوالات بخش سوالات کیفری


دسته‌بندی بخش سوالات کیفری : - - - - - سوالات چک سفته برات - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
سلام ازمن درفرودگاه کنارم 4 سوت کمتراز نیم گرم شیره گرفتن و درخلاصه پرونده درسیستم جامع قضایی میاید که به لحاظ کسرازامار مختومه شده است و دراخرمختومه شده است ایا مشکی برای سو پیشنیه هم وارد دشه است؟
: سلام من یک چک بلامحل صادر کرده ام ولی با قصد این که این کار را بکنم این عمل را انجام ندادم ولی طرفی که من به وی چک بلامحل دادم رفته و از من شکایت کیفری کرده حالا من می توانم به عدم عمدی بودن عملم اشاره کنم؟
من دارم خانه ام را بازسازی می کنم ومتاسفانه در بازسازی که انجام داده ام خانه همسایه مجاورم آسیب دیده است و ایشان از من در دادسرا شکایت کرده و برای من از دادسرا احضاریه آمده تحت عنوان تخریب عمدی ، لطفا مرا راهنمایی نمایید که چه کار باید کنم؟
چند ماهی است شخصی برای من مزاحمت تلفنی ایجاد می کند و متاسفانه مزاحم تلفنی از طریق تلفن ایرانسل مرا اذیت می کند حالا من میتوانم چه کار کنم ضمنا آن شخص با اس ام اس های فوق العاده زشت به من توهین می کند آیا این موضوع قابل اثبات است؟
: من یک تبعه افغانم و مدتی پیش پدرم مرا با مردی نامزد کرد که متاسفانه به زور و اجبار بوده و به هیچ وجه من با ایشان عقد نکردم و بنده پس از درگیری های فراوان از منزل پدری فرار و با پسری که دوستش داشتم ازدواج کرده و از آن جایی که ما را ملایمان عقد می کند یک دفترچه عقد دائم دارم که امضای شهود هم در آن است حالا نامزد سابقم به جرم زنای محصنه از من شکایت کرده و من در دادسرای اسلامشهر رفتم و آن جا من وشوهرم را به زندان بردند و با سند آزادیم و حالا چند روز دیگر ما دادگاه داریم در دادگاه کیفری استان تهران، حالا باید چه کار کنم به نظر شما؟ ضمنا نامزد سابقم ادعا می کند با هم عقد بودیم و این اصلا درست نیست.
با سلام .فردی یک سال پیش یک فقره چک اینجانب را بدون اطلاع من برگشت زده و الان حکم جلب من را گرفته و راضی به گرفتن پول نمیشود ومیگوید باید پایت را به دادگاه بکشم وبازداشتت کنم تا آبرویت برود بنده چطور میتوانم جلو ی کارش را بدون بازداشت شدن بگیرم در ضمن مبلغ چک یک میلیون تومن میباشد ودارنده چک ساکن استان دیگری است؟
ما توی پارک در حال کشیدن قلیان بودیم که ناگهان تعدادی پلیس ما و قلیون را گرفتن و ما رو به دادسرا فرستادن و به ما جرم کشیده قلیان در محل عمومی تفهیم شد آیا چنین جرمی وجود داره یا من در خواب و خیال بسر میبرم?
سلام بنده حدود ۷سال پیش به علت دستکاری پلاک موتور دستگیر شدم و با قید وثیقه ازاد شدم.الان بعد از ۷سال حکم ۶ ماه حبس دادسرای شهرری برای من امده ایا میشود حکم تبدیل به جریمه نقدی بشود
من یک فوتبالیست در لیگ 2 کشور هستم در یک بازی بدون عمد روی یک بازیکن تیم حریف تکل رفتم و پای ایشان یک مقدار جراهت برداشت ایشان به من فحش داد من هم به ایشان فحش دادم اما حتی کارت زرد هم نگرفتم چرا که این چیزها خیلی در فوتبال مرسومه اما ایشان بعد از بازی از بنده بابت ایراد صدمه بدنی شکایت کردن و بابت فحاشی نیز من را به 60 ضربه شلاق محکوم کردن در صورتی که همه این اتفاقات در زمین فوتبال و در جریان بازی اتفاق افتاد حال تکلیف من چیست جدی جدی باید دیه بدم و شلاق بخورم؟
یکی از شرایط گرفتن اقامت کانادا نداشتن سوء پیشینه هست من سال 79 به علت فحاشی به 50 هزار تومان جزای نقدی محکوم شدم و سال 81 به علت بدحجابی دو عدد شلاق خوردم آیا این سوء پیشینه موثر است؟
من چندی پیش برای جراهی بینی به یک دکتر مراجعه کردم اما نه تنها انحراف بینی ام برطرف نشد بلکه در حس بویاییم نیز دچار مشکل شدم رفتم به وزارت بهداشت شکایت کردم اما هیچ رسیدگی صورت نگرفت تکلیف من چیست؟
سلام شخصی در مجاورت ملک ما اقدام به ساختن ملک ویلایی کرده ولی لوله ی گاز را با ورود به ملک ما شبانه نصب کرده است اما اینجانب شبانه لوله گاز او را بریدم و با خمیر و... مسیر در رفت گاز را بستم و مانع ا ز ورود شورا ومامور پلیس بدون حکم در ملک خود شدم .چوب زدم وچوب خوردم حتی مشتی به مامور پلیس زدم ولی مامور با واسطه به منزل پدرم رفت و گفت من شکایتی ندارم اسم من را در درگیری راثبت نکند با این حال من شکایت از کسی نکرم چون به هدفم که تخریب لوله گاز بود رسیدم (بنده زیر بار تخریب نمی روم تحت هر .. ) همسایه شکایت کرده و مدتی بعد دادگاه داریم شما حدس میزنید چگونه دادگاه پیش خواهد رفت.
با سلام و احترام مدتي پيش مقدار 250 سي سي مشروب از بنده گرفتند كه روز بعد در دادگاه با گذاشتن جواز كسب آزاد شدم - پرونده اي كه برايم ثبت شده به اسم نگهداري مشروبات الكلي ثبت شده - اينجانب هيچ استفاده اي از مشروب نداشتم و سابقه اي هم از قبل نداشتم آزمايش تست مشروب هم منفي در اومد ك يعني مست نبودم - ميخواستم ببينم چه حكمي برايم مي آيد ؟
سلام. خسته نباشید. یک نفر از اعضای فاميل که شباهت ظاهری به بنده دارد به بانک مراجعه کرده وباجعل امضا ی بنده مبلغی بطور نقدی ازحساب بنده دریافت کرده باشکایت بنده وانجام کارشناسی خط وامضا جعل بودن امضا اثبات شد،هرچند بدون کارشناسی نیز مشخص بود،ولی فامیل بنده که سابقه اینکار رانیز داردمنکر شده.حال سوال بنده این است که در این موارد که جعل اثبات شده برای تعیین جاعل چه راهکاری وجود دارد؟ آیا میتوان از کارشناسی خط وامضا برای مشخص کردن جاعل استفاده کرد؟ ویا راهکار دیگر وجود دارد که بتوان با استفاده از ادله اثبات جرم مجرم را مشخص کرد؟ ودر صورت ادامه انکار مجرم بنده باید ازبانک درخواست زیان نمایم یاکارمندمربوطه؟باتشکرازلطف وزحمت شما
سلام .به علت فوت پدرم دراثركوتاهي شهرداري ومحيط زيست شهرستان خوانسارشكايتي نموده امكه به اصفهان ارجاع شده است 1-پس از گذشت دوماه هيچ اطلاعي از وضعيت پرونده ندارم چه كار كنم
با سلام من از طریق اینترنت با یک آژانس مسافرتی آشنا شدم و یک تور از آنها خریداری کردم اما پس از واریز پول دیگه تلفن من رو جواب ندادن حالا فقط یه شماره موبایل دو تا شماره خط ثابت وو یه شماره کارت بانکی که پول ریختم بحسابشون دارم. لازم به ذکره من خودم شیراز هستم و اونها ادعا کردن دفترشون تهران هست. ممنون میشم منو راهنمایی کنید که چه جوری و کجا شکایت کنم. ممنون
حدود یکسال هست که عقد کرده ام.و حدود ۶ماه ازدواج! در دوران عقد با همسرم رابطه داشتم. و الان به مشکل خورده ایم. من نامه سلامت گرفته بودم و بعد از ازدواج و گذشت یک سال نامه را نگه نداشتم! الان پدر شوهرم تهمت بی عفتی زده و میگه نامه دروغ! چطور اثبات کنم که دروغ میگه. پیش پزشکی هم که نامه رو صادر کرده رفتم.میگه یکسال گذشته و چیزی یادش نیست! فقط دنبال اعاده حیثیت هستم!
اگر شخصی به اتهام فحاشی و خط انداختن روی ماشین به ستاد صلح و سازش ارجاع داده بشه.و شاکی رضایت نده روند کار به چه صورت؟لازم به ذکره که متشاکی شاهد داره که این اتهامات کذب.
اقای وکیل سلام 15 سال پیش یکی از دوستانم با فریب من150 ملیون پول از من گرفت او میگفت شرکتی دارد که در زمینه واردات دوربین های مداربسته فعالیت میکند و من را تشویق به سرمایه گذاری در شرکتش کرد.چند سال بعد متوجه شدم اصلا شرکتی وجود نداشته و به دلیل مشکلاتی که بینمان وجود داشت اقدامی برای گرفتن پولم نکردم.الان بعد 15 سال چه راهکاری دارم؟
اقای وکیل سال گذشته من در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم.6 ماه شبانه روزی روی پایان نامه ام زحمت کشیدم.چند وقت پیش متوجه شدم یکی از دوستانم پایان نامه ی من را به اسم خودش منتشر کرده است.خیلی از این موضوع ناراحتم.راهی وجود دارد شکایت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.
ببخشید یه سوال داشتم بنده خودرویی داشتم که داخل پارکینگ منزلم پارک میکردم.چند روز پیش متوجه شدم خودرویم از داخل پارکینگ به سرقت رفته است.در حالی که به دلیل خراب بودن قفل در پارکینگ موتور یکی از همسایگان هم چند روز قبل به سرقت رفته بود.با این که چندیدن مرتبه این موضوع را به مدیر ساختمان گوشزد کرده بودیم اما هیچ اقدامی از ایشان برای تعمیر قفل ندیده بودیم.لطفا راهنمایی کنید میتوانم از میدر ساختمان شکایت کنم؟
سلام اقای وکیل شخصی با استفاده از پروفایل جعلی و استفاده از نرم افزار های تغییر صدا من را فریب داده و با احساسات من بازی کرده.چه شکایتی میتوانم کنم؟
اقای وکیل من برای یک پرونده حقوقی به دادگاه رفته بودم حالا برای اتفاقی که توی دادگاه افتاده مجبورم از دادگاه به دادسرا بروم.موضوع از این قراره که من در بدو ورود به دادگاه 2 تا گوشی خود را درب دادگاه تحویل دادم متاسفانه هنگام خروج فقط یک گوشی را به من تحویل دادند و گفتند چون فقط یک پلاک به ما دادی ما نسبت به یک گوشی تعهد داریم.میخواستی 2 تا پلاک بگیری.لطفا راهنماییم کنید.
سلام پارسال عید من با یک شرکتی خدماتی تماس گرفتم برای نظافت منزل.کارگر آمد و مشغول نظافت شد.در حین نظافت از نبردبان افتاد و پاش شکست.الان رفته از ما شکایت کرده؟ مگه نباید از شرکت شکایت میکرد.این رو هم بگم تمامی وسایل برای نظافت را ما برایش تهیه کردیم.
با سلام و عرض خسته نباشید. میخواستم بدونم آیا میشه از شخصی که پیامک حاوی توهین ، افترا و فحاشی برامون فرستاده بعد از گذشت یکسال از تاریخ ارسال اون پیامکها شکایت کرد؟ چون شنیدم مخابرات تا 6 ماه پیامکها رو نگهداری میکنه. بعد از 6 ماه نمیشه کاری کرد؟ miladmedley@gmail.com
سلام اقای وکیل 6 ماه پیش ماشین من به سرقت رفت.چند روز پیش از اگاهی با من تماس گرفتن و گفتن که ماشینت با دزدش پیدا شده است.من توی این 6 ماه ضرر زیادی را متحمل شده ام.میخواستم بدونم میشه پول 6 ماه استفاده سارق رو بگیرم؟
سلام آقای وکیل کسی فردی رو با اسلحه مجروح میکنه و طرف مقابل از ترس اسلحه ایست قلبی میکند و هیچ بیماری قلبی نداشته و کسی که اسلحه داشته دستگیر و به جرم خود اعتراف میکنه و میگوید قصد مجروح کردن طرف را داشتم ولی قصدم کشتن نبود این دعوا سر ناموس بوده وکسی که به قتل رسیده مزاحم دختر قاتل شده و زندگی مشترک او را به تباه کشیده حکم چه میتواند باشد؟ طرف با کلت کمری کشته شده ممنون
سلام و وقت بخیر برام یک ابلاغیه از دادگاه کیفری اومده و ازم شکایت شده میخواستم بدونم شاکی کی هست و حتی نمیدونم شکایت به چه خاطره و بیشتر از ۸ ماه هم هست که به اون شهر نرفتم اگه راهنمایی بفرمائید ممنون میشم