منو  

صفحه اصلیقوانیننشانی مراجع قضاییپرسش و پاسخمعرفی وکیلخدمات موسسه
اخباردرباره موسسهمطالب حقوقیمقالات حقوقی پایان‌نامهدانلود فرم
پرونده‌های حقوقیخاطرات حقوقیگالریهمکاری با ماتماس با ما
سوالات بخش خانواده


دسته‌بندی بخش خانواده : - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
من بعد از یک سال فهمیدم زنم دوشیزه نبوده و حتی شناسنامه خود را با رشوه و جعل عوض کرده مهریه ایشان 2000 سکه هست آیا میتونم حالا که این موضوع رو فهمیدم مهریه رو دیگه ندم و طلاق بگیرم؟
آیا برای اختیار کردن همسر موقت (صیغه) نیاز به رضایت همسر دایمی هست؟ آیا در ازدواج موقت مانند ازدواج دایم محدودیت وجود داره؟ آیا میشه با دوشیزه نیز ازدواج موقت کرد؟
من پارسال بخاطر نپرداختن مهریه دو ماه زندان بودم الان میخوام جایی استخدام بشم گفتن گواهی سوءپیشینه بگیر راهی وجود داره من نگیرم یا سوءپیشینه من پاک بشه؟(البته ناگفته نماند سال 90 نیز یک محکومیت 6 ماهه تعلیقی داشتم به مدت سه سال)
آیا نپرداختن نفقه جرم هست و زندانی دارد؟
عدم پرداخت نفقه حال بازداشت داره من هنوز زنم اقدام نکرده اما از این موضوع میترسم که اقدام کنه در ثانی من چقدر باید نفقه بدم هنوز که کارشناسی نشده و به نظر شما بعداز کارشناسی چه میزان تعیین میشه؟
در صورتی که مرد نفقه رو نده بازداشت میشه برای من که زن هستم چه سودی داره شوهرم بره زندان
من یک خانم هستم و قصد طلاق هم دارم اما شنیدم در صورتی که طلاق به خواسته من باشه اجرت المثل بهم تعلق نمیگیره آیا این مطلب درست است؟
نحله چیست؟
با سلام سه ماه است که همسرم من را به داخل اطاق خواب خود را نمیدهد و چون فرزند بزرگ دارم نمیخواهم همسرم دادو فریاد کند. چگونه میتوانه در دادگاه اقامه دعوا کنم
با سلام واحترام اگر پدر دختری، شناسنامه ی او را به دلایل اختلافات فکری و خانوادگی گرفته باشد و به دختر ندهد و دختر هم خودش چندین سال باشد که جدا زندگی میکند، و برای کارهای مختلف اداری به اصل شناسنامه نیاز هست، چه باید کرد؟ آیا اگر دختر ادعای گم شدن شناسنامه بکند و المثنی بگیرد درست است؟ و آیا فقط با کپی شناسنامه ی مادر و خود دختر، المثنی می دهند؟ واقعا مشکل بزرگی درست شده است...چیکار باید کرد؟ ممنون میشوم به ایمیل زیر پاسخ را ارسال فرمایید
با سلام من پسری 24 ساله دارم که دارای اضطراب شدید است. او به دستورات پزشک معالج گوش نمیدهد و این باعث طولانی شدن بیماری اش شده است در کارهای خانه هیچ کمک نمیکند و بمن بی احترامی میکند و پول تو جیبی ای که به او میدهم حالت باج گیری پیدا کرده است. آیا من موظف به پرداخت پول توجیبی به او هستم؟ من چکار میتوانم بکنم
شوهرم منو تهدید کرده که اگر مهریه ام رو نبخشم اجازه خروج از کشور رو از من میگیره منم میهماندارم و باید هفته ایی یک بار از کشور خارج بشم ولی پاسپورتم هنوز سه ساله مهلت داره آیا میتونه به راحتی با وجود رضایت قبلی این کار رو بکنه ؟ضمنأ ما هیچ پرونده ایی نداریم یعنی فعلأ داریم به خوبی زندگی میکنیم.
من با پسری چهار سال به نیت ازدواج دوست بودم و رابطه جنسی کامل داشتیم و اکنون دختر نیستم حالا پسر میگه از ازدواج منصرف شده و تقاضای دوستی ساده دارد من چه کاری میتوانم انجام بدم؟
با سلام من با دیدن یک فیلم از گوشی همسرم متوجه ارتباط او با شخصی شدم آیا اگر درخواست طلاق کنم دادگاه به من اجازه طلاق رو میده؟
سلام من بعد دوسال و شش ماه ازدواج ودارای یک پسر شانزده ماهه از زنم متنفر شده و احتیاج به جدا شدن دارم خاستم بدانم حکم زنم چیست .که نه من را مطلع کرده ودوما اسم شوهر اولش را از شناسنامه پاک کرده در حالی که نزدیک یکسال با شوخر اولش عقد بوده است؟
با سلام.. 3 سال پیش عقد کردم بعد یکی دو هفته متوجه تغییر رفتار فاحش و غیر معمول شوهر و خانواده ش شدم بعد از گذشت چند وقت مطمئن شدم که دوران نامزدی فیلم بازی کردن و کلا اون آدمایی نیستن که نشون میدادن.. بعد از یک مشاجره و بدون هیچ مقدمه ای شوهرم به جرم فریب در ازدواج از من شکایت کرد (من قبلا عقد ناموفق داشتم، که خانواده شوهرم کاملا به این موضوع اشراف داشتند و در جلسات خواستگاری مکررا از طرف من و خانواده بیان شده بود و ایشان پذیرفته بودند ولی متاسفانه اعتماد کردیم و سندی دال بر بیان ما و مطلع بودنشون ازشون نگرفتیم) همزمان با فریب در ازدواج درخواست فسخ نکاح هم داده بودن که رای دادگاه فریب در ازدواج بخاطر شاهدایی که معرفی کرده بودم به نفع من صادر شد و به همین دلیل پرونده فسخ نکاح هم بسته شد بعد از اون دادخواست طلاق دادن که من مهریه م رو مطالبه کردم و ایشون دادخواست طلاقشون رو پس گرفتن... و شروع کردن به آزار و اذیت و تحت فشار روحی قرار دادن من با ارسال بیش از 500 پیام توهین امیز با الفاظ رکیک که بعد از شکایت من با نرمش قاضی به دلیل زن و شوهر بودنمون محکوم به پرداخت جریمه شدند.. الان 3 ساله که منو بلاتکلیف گذاشته و هیچ اقدامی نه برای طلاق و نه برای حل یا فصل شدن موضوع نمیکنه، تهدید کرده بود که بلاتکلیف میذارمت تا موهات مثل دندونات سفید بشن ولی طلاقت نمیدم... الان من 33 سالمه و عمرم داره تباه میشه.. حتی حاضر به بخشش مهریه در قبال طلاق شدم که علاوه بر پس گرفتن مهریه و نفقه پرداختی ازم 40 میلیون خسارت مطالبه کرد ..در حال حاضر ماهیانه 170،000 تومان نفقه و هر دوماه یک سکه بابت مهریه پرداخت میکنه... توی دادگاه وانمود میکنه که من به زنم علاقه دارم ولی بیرون و در واقع قصدش آزار و اذیت کردن و بلاتکلیف گذاشتن منه... من برای طلاق گرفتن از این موجود چیکار باید بکنم؟ تمام نگرانیم از اینه که درخواست تمکین بده و اینکه اجازه ی ازدواج مجدد بگیره و من همینجور توی این وضعیت بمونم..تورو خدا راهنماییم کنید که دیگه بریدم.
باسلام و خسته نباشید. یکی از آشنایان ما در کرمانشاه همسرش راطلاق داده و مهریه همسرش به اقساط تبدیل شد.ایشان قسط های مهریه را پرداخت نکرده و به تهران آمده و ازدواج مجدد انجام داده و احتمال زیاد فراری می باشد.من بصورت اتفاقی ایشان را دیدم که با نام جعلی مغازه زدن و مشغول کارمی باشد.. چگونه میتوانم به قانون گزارش دهم تا دستگیر شود .ولی نمیخواهم خودم شناخته شوم.آدرسی از همسر اول ایشان ندارم.
باسلام، مهریه همسر بنده 400 سکه بهار آزادی بصورت عندالاستطاعت میباشد، ولی دادگاه اولیه هیج توجهی به این شرط مهم نکرده و در حکم صادره بنده (زوج ) را به پرداخت 400 سکه و پرداخت حق دادرسی محکوم کرده است، البته بنده در جلسه نبودم و در وقتی که برای واخواهی معین کرده بودند حاظر شدم ولی قاضی گفت عندالمطالبه با عندالاستطاعت فرقی نداره ، و حکم مجدد منم همینه، بنده هم از واخواهی صرفه نظر کردم و درخواست تجدید نظر دادم، بنده در حال حاظر به هیچ وجه توانایی پرداخت مهریه را به هیچ طریق اعم از نقدی و اقساط را ندارم، مگر در مهریه عندالاستطاعت اول نبایستی زوجه توانایی مالی زوج را به دادگاه ثابت کنه بعد دادخواست بده؟؟؟ ضمنا دادگاه مگر میتواند این شرط مهن را نادیده بگیرد؟؟؟
سلام، همسر بنده بدون اجازه من ترک منزل کرده و به خانه پدرش رفته است، من به دلیل رعایت ادب چندین بار خودم و خانواده برای حل مشکل اقدام نمودیم و اظهار نامه تمکین هم ارائه نمودم، ولی همسرم خواهش کرد دادخواست تمکین ندهم و گفت اگر دادخواست بدهی دیگر بر نمیگردم، اما زوجه (همسرم) دادخواست نفقه و اجرت المثل دادند، ودر نفقه اعلام کردند بنده ایشان را کتک زده و از خانه بیرون کرده ام، حال بنده دو سوال دارم ، 1-مگر زوجه هر زمان که خواست میتداند در خواست اجرت المثل دهد ؟؟ مگر اجرت المثل برای زمان طلاق نیست؟؟ 2- بنده در صورت حکم نفقه میتوانم اجرای آنرا تا اثبات عدم تمکین ماوقف نمایم؟؟
با سلام و تشکر از پاسخ به سوالات شوهر من تمامی درآمد خود را در حساب پدرش واریز میکنه.به راحتی میشه با گردش گیری از حساب هر دوشون این موضوع رو اثبات کرد.اما بانک اطلاعات مشتری ها رو افشا نمیکنه.چطوری میتونم این موضوع رو اثبات کنم؟
سلام و خدا قوت برای استرداد جهیزیه اقدام کردم.در جلسه شورا قرار شد در تاریخ مشخصی برای بردن جهیزیه اقدام کنم.توافقی!اما نرفتم.مجدد اقدام کردم برای گرفتن مامور.ابلاغ رفت درب منزل و خانواده شوهرم مجدد به شورا رفته بودن و گفته بودن هر وقت خواست بیاد ببره.الان که میخوام باشون هماهنگ کنم جواب نمیدن و اجازه ورود نمیدن! باید چه اقدامی کنم؟؟
با سلام. همسرم مدت ۲ماه است که مرا از منزل بیرون کرده.من دعوی ترک انفاق کردم.همزمان او هم اقدام به تمکین کرده. من دادخواست استرداد جهیزیه دادم و هربار که برای بردن اقدام کردم اون ها اجازه ورود ندادن! به زودی دادگاه تمکین دارم.و نمیخوام تمکین کنم. در صورتی که بگم خونه اون آقا لوازم مورد نیاز رو نداره و در حال حاضر هم اموال منو توقیف کرده؍میتونم از تمکین امتناع کنم؟؟ بهترین کار چیه که نرم اونجا؟ لازم به ذکره که ترس جان و آبرو دارم و همسرم به شدت مشکل عصبی داره!
با سلام ببخشید چند تا سوال داشتم.خواهش میکنم اگر میتونید جواب منو بدید.حدود یکسال هست که ازدواج کردم و پدر شوهرم مرتبا منو آزار میده.از جمله اینکه رفته به یه نفر پول داده که بگه قبل از عقد من باکره نبودم تا مهریه بهم نده.آیا این ادعا پذیرفته میشه؟دوما فاکتور انگشتربه اسم منه و تقاضای استرداد زده.و اینکه در دفتر نامزدی سرویس طلا جزو مهرم نوشته شد و امضا شده.ولی در عقدنامه ثبت نکردن و گفتن چون برات خریریم مال خودت باشه.ولی الان میگن باید پس بدی.من میتونم دفتر نامزدی رو به عنوان مدرک ارائه بدم؟ودر ضمن ادعای طلاهایی رو میکنن که اصلا به من ندادن!چه جوری اثبات کنم که من اونا رو ندارم؟فیلم سر عقدم هست! و اینکه شوهرم حدود ۱۸۰۰ حقوقشه و حدود ۱میلیونم اضافه کارشه.چقدرشو به عنوان مهر میتونم توقیف کنم؟ تورو خدا جواب منو بدید!
سلام و خسته نباشید. همسر بنده از من با عنوان فریب در ازدواج شکایت کرده.که همون اول بازپرس قرار منع تعقیب صادر کرده.من به شعبه مراجعه کردم برای مطالعه پرونده که اعاده حیثیت کنم.اما پرونده رو به من ندادن و گفتن خلاف. من چگونه شکایتمو مطرح کنم و از کجا بدونم به چی متهم شده بودم؟
مدت ۹ماه هست که ازدواج کردم.خودم دکتری دارم و کارمند هستم.در موقع آشنایی همسرم گفت که شغل آزاد داره و سرمایه داره بورس.در عقد نامه هم شغل ایشون آزاد نوشته شد.به تازگی فهمیدم که ایشون راننده لیفتراک.آیا میتونم بابت این موضوع فسخ نکاح کنم؟
سلام یه سوال خدمتتون دارم.در مورد استرداد طلاجات توضیح بفرمایید.برخی وکلا میگن طلاهایی که به زوجه داده میشه قابل استرداد و برخی میگن نمیشه.اگر زوجه هم اقلامی از قبیل کت شلوار ساعت حلقه و کیف و کفش و پالتو رو برای زوج خریده باشه میشه اونا رو مسترد کنه؟مدارک لازم برای این کار چی هست؟همچنین اگر زوجه قسم بخوره که شوهرش اونو از خونه بیرون کرده و هیچ چیز همراه خودش از خونه بیرون نبرده؍قاضی قبول میکنه که راست میگه؟وقبلا هم رای ترک انفاق زوج اثبات شده باشه. سوال دیگه این که زوجه میتونه طلاجات رو به عنوان دارایی مرد برای اخذ مهریه معرفی کنه؟ با تشکر
سلام بنده 3 سال است که ازدواج کردم و در همان ابتدای زندگی مهریه همسرم را پرداخت نمودم.در حال حاضر همسرم حاضر به تمکین نیست.من قصد ازدواج با فرد دیگری را دارم و نمیخواهم همسر اول خودم را طلاق دهم.آیا برای ازدواج دوم باید از همسر اول اجازه بگیرم؟؟
سلام جناب وکیل من از شوهرم هنگام ازدواج اجازه کار گرفتم.اما الان رفته شکایت کرده و گفته نباید برم سر کار قاضی هم به ضرر من رای داده است.یعنی اون حق کار کردنی که موقع ازدواج گرفتم اعتباری ندارد؟قاضی نوشته چون متناسب یک خانم نیست اجازه ندارین.اخه این یعنی چه؟؟
سلام من یک دختر مجرد 24 ساله هستم.تمایلی به زندگی با پدر و مادرم ندارن.ایا میتوانم بدون هیچ مشکلی برای خودم منزل شخصی بگیرم؟
من و همسرم زمانی که فرزند پسرمان تقریبا 7 ماهه بود از همدیگر جدا شدیم (توافقی) در طلاقنامه قید شده است حضانت فرزند طبق قانون. حالا سوالم این است که حضانت فرزندم تا چند سالگی با من است ؟ آیا میشود که او بخواهد بچه را از من بگیرد؟
خانمی هستم که سه سال است از همسرم جدا شده ام و مهریه ام 800 سکه طلا بوده زمان جدایی تعدادی از سکه ها را گرفتم و بعد از آن قرار شد ماهی یک سکه بدهد خلاصه هر ماه میرفتم دادگاه و یک سکه می گرفتم تا دفعه آخر با مراجعه به دادگاه متوجه شدم که نمی توانم مهریه ام را بگیرم و به من گفته اند که شما صد و سی سکه گرفته ای و بیش تر از صد و ده سکه نمی توانی مطابق قانون جدید بگیری حالا سوال من این است که من باید چه کار کنم این قانون بعد از رای صادره از دادگاه در مورد پرونده من تصویب شده آیا به پرونده من هم ربط دارد؟
من شخصی هستم که خانمم بر اساس یک سری دلائل مهریه اش را به اجرا گذاشته حالا سوال من این است که چه کار می توانم انجام دهم که مهریه ندهم؟
با سلام بنده چند سالی میشود که ازدواج کرده ام، ولی با توافق شوهرم میخواهیم از همدیگر جدا شویم نمی دانم چرا آنقدر طولانی شده ، این در صورتی است که خواهرم 6 سال پیش توافقی جدا شد و کارش 3 روزه تمام شد فکر میکنم شوهرم پارتی دارد و میخواهد مرا اذیت کند به نظرتان من چه کار می توانم بکنم؟
: من شخصی هستم که 10 سال پیش 1000 سکه طلاتی بهار آزادی مهریه خانمم کرده ام و کارگر ساختمانی می باشم و متاسفانه خانمم مهریه اش را خواسته حالا من چه کار باید بکنم ، آیا قانون جدید شامل حال من می شود؟
من برای طلاقم به دادگاه مراجعه کردم آن جا به من گفتند می توانی نحله بگیری من نمی دانم اصلا آیا نحله همان حق شیر بهاست لطفا برایم توضیح دهید تا متوجه شوم؟
من در سال 79ازدواج کردم ودرحال جدائی هستم می خواستم بدانم تکلیف جهزیِه من بعداز طلاق چه می شود وچگونه می توانم ثابت کنم که این جهزیه من است؟
سلام، من وشوهرم زمانی که فرزندم دوسالش بود ازهم جداشدیدیم پسرم تاهفت سالگی با من بود، الاٌن دو سال است که با حکم دادگاه در منزل پدرش زندگی می کند ولی متأسفانه پسرم افسرده شده وپدرش هم اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد وهردفعه که پسرم را ملاقات می کنم نارضایتی خود را اعلام می کند، حالا به نظر شما آیا من می توانم سر پرستی پسرم رادوباره بگیرم اگر می توانم چگونه باید این کار را انجام دهم.
من خانمی هستم که شوهرم اعتیاد شدید دارد ومدام مرا مورد ضرب و جرح قرار می دهد وهر دفعه که مرا کتک زده من به پزشکی قانونی رفتم وبرگه گرفتم وپلیس 110هم چند بار به منزل مان آمده وگزارش پلیس را هم دارم که پلیس در گزارشش نوشته که شوهرم مرا کتک زده است، ولی طلاق نمی خواهم وآلان هم همراه دختر4ساله ام به خانـهَ پدرم آمده ام وشوهرم رفته و بر علیه من در دادگاه شکایت کرده واخطاریه درمنزل پدرم آمده با موضوع الزام به تمکین وچند روز دیگرباید بروم دادگاه حالا می خواهم راهنمایی ام کنید من در دادگاه چه باید بگویم، چون بنده نه فعلاً می خواهم با ایشان زندگی کنم ونه می خواهم جدا شوم.
ضمن سلام باید بگویم که من وهمسرم 10سال است که ازدواج کرده ایم ولی حدوداً سه ماه پیش با توجه به زندگی در نیویورک در آنجا از همدیگر مطابق قوانین ایالات متحده آمریکا جدا شدیم آیا باید طلاق گرفته شده را در ایران تنفیذ کنیم؟لطفاً مرا در این مورد راهنمایی کنید
سلام من دوتا سوال خدمت شما داشتم.در حال حاضر نفقه و مهریه خودمو اجرا گذاشتم.زوج پس از شکایت فقط یک ماه رو واریز کرد و تا الان ۴ماه رو واریز نکرده.با توجه به اینکه جهیزیه رو مسترد کردم هنوز نفقه به من تعلق میگیره؟؟اگر اشتباه نکنم با پرداخت نکردن ۶ماه میتونم طلاق بگیرم.ولی وکیلم درخواست بلوکه کردن یک چهارم حقوق اونو کرده.آیا این جوری دستم به جایی بند میشه؟ و سوال دوم اینکه قاضی برای مهر ۲سکه پیش پرداخت و ۳ماهی یک سکه تعیین کرده!چه جوری حکم جلبشو میتونم بگیرم؟بلافاصله بعد از رای امکان داره؟
با عرض سلام و خسته نباشی حدودا یکسال پیش طبق قوانین آمریکا از زنم جدا شدیم، اما ایشان در ایران تقاضای مهریه کرده در صورتیکه در آمریکا نصف دارایی ام را به ایشان دادم و چند سال پیش نیز یک آپارتمان در ایران را بابت مهریه اش بهش دادم اما متاسفانه رسید و سندی ازش نگرفتم، لطفا من را راهنمایی فرمائید چگونه طلاق اورا در ایران نیز ثبت و اجرا کنم و در مورد مهریه اش با توجه به سهمی که در آمریکا دادم آیا محاسبه میشود.سپاسگزارم
سلام خسته نباشید همسرم شش،ماه پیش،منو کتک زده وخانه ی پدرم رها کرده تو این مدت حتی نذاشته پسر 2 ساله ام رو ببینم ودر دادگاه کیفری علیه من از بابت داشتن رابطه تلفنی شکایت کرده ومن محکوم 50 ضربه شلاق شدم که قاضی به جوان بودن حکمم را تعليق کرده الان هم تقاضای طلاق داده آیا با اون حکم ميتونه طلاقم بده من راضی به طلاق نیستم 19سال دارم
سلام علیه همسرم از نپرداختن مهریه نفقه و نذاشتن دیدن پسر 2 ساله ام شکایت کردم وکیل هم گرفتم طلاق هم نگرفتم خانه ی پدرم هم هستم قصد طلاق هم ندارم ولی همسرم داره من میخوام به زندگی برگردیم همسرم هم تقاضای طلاق داده قاضی چه رای میده
سلام خانمي با دايي من عقد كرد دايي من خارج از كشور زندكي ميكنن واينجا وكيل دارن واسه انجام كارهاشون ودراينجا با خانمي عقد كردن حالا خانم بادادن ادرس دروغ به دادكاه وبدون اطلاع به شوهر ووكيلش وادعاي اينكه ادرسي از اقا ووكيلش نداره طلاق غيابي كرفته درصورتي كه تا به حال به اندازه ٢٠مليون پول دريافت كرده وكل مهريه ايشان ١٩مليون است والان اقدام با ازدواج مجددكرده ايا ميتوان از او شكايت كرد وپولي كه گرفته روپس گرفت اخه من شنيدم خانم در وقتعقد ميتونه فقط نصف مهريه روبكيره درثاني ميتوان جلوي ازدواج اورا بگيريم وهمچنين ميشه به خاطر اينكه اطلاعي دررابطه به طلاق ندادن شكايت كرد
سلام در مورد مهریه تعیین شده هنگام ازدواج چون باید مقداریا از سکه در برابر ملکی باشه میخواستم بدونم اگه فردی این ملک رو دارا باشه انتقال به چه صورت انجام میشه؟ یعنی فقط مشخصات ملک توس سند ازدواج به اسم خانم میخوره یا انتقال سند صورت میگیره؟
سلام نامزد من ویزای دانشجویی گرفت و رفت امریکا و فکر میکردیم میتونیم ازدواج غیابی بکنیم و منم برم پیشش میشه بگید امکان پذیر هست این موضوع یا نه؟
سلام همسرم برای دریافت مهریه شکایت نموده است حکم نهایی و اجراییه صادر شده است دو سوال دارم: 1- در حال حاضرمیخواهد زندگی را ادامه دهد و با وساطت میخواهد رضایت بدهد نحوه نوشتن رضایت به چه صورت باشد که پرونده بسته و اجرای احکام کنسل شود؟ 2- اگر دوباره مطالبه مهریه کند باید دوباره شکایت کند؟ یا این پرونده به اجرای مجدد باز میگردد؟
سلام .من الان دوسال هست عقدم .الان که نزدیک عروسیم شوهرم تصمیم به جدایی گرفته است من میخوام برم زندگی کنم با این اقا حالا چه اقداماتی میتوانم انجام دهم
باسلام شوهر خانه را به مدت ۵ ماه ترک کرده است و هرماه نفقه به حساب زن و دخترش واریز میکند که البته کفاف زندگی را با اینهمه گرانی نمیدهد،زن خواستار بازگشت شوهرش به خانه است و نمیخواهد طلاق بگیرد چکاری میتواند انجام دهد؟
سلام من دختری ۲۴ساله هستم ۷ماهه عقدکردم ۳ماه بعدازعقد زوج تصمیم به جدایی گرفتن باخانواده من هم درگیرشدند وگفتن من رو نمیخوان وحاضربه زندگی نیستند این ۴ماه کلی پدرشون عموشون اومدن وحتی خودشون ومیگن توافقی باید جدابشی وگرنه لج میکنه وطلاق نمیده به پدرم حمله کردن تو خیابون وتوخونه وهمش میخوان آبروریزی کنن که من مجاب بشم توافقی جداشم این ۷ماه هم نفقه ندادن.پدرشون موقع عقد اجازه ندادن مشاوره بریم موقع عقد هم گفتن تو محضر دانشجوعه ولی مغازه داره.این آقا بسیارشکاک هستن وخسیس اگه مشاوره میرفتیم اینجوری نمیشد ایشون ۳۳سالشه وادعا میکنه زندگی براش مهم نیس واگه مجبور به پول دادن بشه منو میبره و زندانیم میکنه ونهایتابازم طلاقه من چکار کنم حق وحقوقم بگیرم وبتونم از این آقاجداشم