تشکیل پلیس اجتماعی در تهران/ آموزش 50 هزار نفر راننده متخلف قبل از ترخیص خودرو
تاریخ : 16 مهر 1397

تنظیمات متن :
      رنگ پشت متن       سایز متن
   21

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، جلسه هم اندیشی پلیس و اصحاب رسانه بعد از ظهر امروز با حضور سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت و جمعی از اصحاب رسانه و نخبگان فرهنگی اجتماعی در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در این نشست ضمن اشاره به حضور اصحاب رسانه و فرهیخگان و نخبگان اظهار داشت: فلسفه پلیس این است که به سمت و سویی حرکت کند که در انجام وظایف خود از اندیشه‌های نو و جدید استفاده کند؛ تشکیل گروه نخبگان جوان پلیس در همین راستا بوده است.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد:‌بنده جایگاه ویژه‌ای برای اهل رسانه قائل هستم و استفاده از نظرات و پیشنهادات وانتقادات این دوستان را ظرفیت مناسبی برای انجام کارها می‌دانم.

وی به پلیس اجتماعی پرداخت و گفت: امروز ما به سمت و سویی می‌رویم که پلیس اجتماعی را تشکیل دهیم؛ در این راستا قدم‌های خوبی برداشته شده است.

این مقام ارشد پلیس پایتخت نگاه پلیس به مشکلات جامعه را مسئولانه دانست و به موضوع مجاهدت پرداخت وگفت:‌مجاهدت زمان و مکان نمی‌شناسد؛ کسی که در سوریه حضور دارد مجاهد فی‌سبیل‌الله است و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری ماموران ناجا که در حال فعالیت هستند نیز مجاهد فی‌سبیل‌الله هستند.

سردار رحیمی در خصوص تائید صلاحیت افراد در صنوف مختلف گفت:‌این تائید صلاحیت‌ها به این دلیل است که پلیس بتواند به خوبی بر آنها نظارت داشته باشد؛ 10 هزار نفر از کسانی که می‌خواستند مغازه‌ای باز کنند باید صلاحیت فردی‌شان تائید می‌شد.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت به آموزش 50 هزار نفر از رانندگان و راکبین موتورسیکلت که وسیله نقلیه‌شان در توقیف بود پرداخت و گفت:‌قبل از ترخیص وسیله نقلیه، رانندگان متخلف باید دوره آموزشی را بگذرانند که در این زمینه 50 هزار نفر آموزش دیده‌اند.

وی در ادامه با اعلام اینکه 80 هزار دانش‌آموز توسط ماموران پلیس پایتخت در حوزه مسائل مختلف آموزش دیده‌اند، اظهار داشت: ما مردم را به عنوان ارزشمندترین سرمایه خود می‌دانیم.

فرمانده انتظامی پایتخت به بحث ماموران کلانتری پرداخت وگفت: تمرکز ما بر آموزش ماموران کلانتری‌ها است؛ درصددیم نیروهایی که بیشتر با مردم در ارتباط هستند توانمند سازیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت به حوزه امنیت پرداخت وگفت: امنیت در سه بعد ذهنی، عینی و نسبی است اما باید گفت امنیت همیشه نسبی است چرا که امنیت عینی در جامعه امروز ما در سطح بسیار بالایی است و در مقابل امنیت ذهنی در سطح پایینی است که در این زمینه باید رسانه‌ها وارد شوند.


منبع : فارس‌نیوز

نظرات :نظر خود را در مورد این خبر بیان کنید.

نام :

ایمیل :

نظر:
آدمک :