پلیس, دستگیری جدیدی در حوزه ارز نداشته است/شهروندان مراقب ارزهای تقلبی باشند
تاریخ : 12 مهر 1397

تنظیمات متن :
      رنگ پشت متن       سایز متن
   21

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس سردار محمدرضا مقیمی رییس پلیس اگاهی ناجا در حاشیه همایش کارآگاهان پلیس آگاهی کشور در ستاد ناجا در جمع خبرنگاران درباره تحولات اخیر بازار ارز اظهار داشت: در چند روز گذشته با اتفاقاتی که افتاد و تصمیمات اخذ شده توسط دولت ,نیروی انتظامی و بانک مرکزی، با توجه به ممنوع بودن ارز فروشی به صورت دستی و در خیابان اما بانک مرکزی و مسئولان کشوری پذیرفتند افرادی که ارز دارند بتوانند در این مقطع ارز خود را ارائه داده  و انها را  به صرافان بفروشند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد:  ارزها وقتی در بازار در چرخه اقتصاد قرار گیرد قاعدتاً باعث کاهش مبلغ ارز خواهد شد اگر تمامی ارزها در خانه ها جمع شود، کمبود ارز قیمت ها را به هم می‌زند و باعث جابجایی قیمت‌ها می‌شود.

وی گفت: اگر بازار فعال شود و هر کسی به اندازه نیاز ارز بخرد و ارز مازاد بر نیاز را به صرافی‌ها بفروشند، شاهد قیمت واقعی ارز خواهیم بود.

این مقام ارشد ناجا بیان داشت: واقعیت ارز چیزی نبود که اتفاق می‌افتاد، هیچ کارشناس اقتصادی این مبالغ را قبول نداشت و مشخص بود که این مبالغ حباب است واقعیت ارز آن چیزی است که این چند روزه شاهد آن بودیم.

وی با بیان اینکه در این چند روز گذشته دستگیری در رابطه با ارز انجام نشده گفت: در رابطه با اقداماتی که به صورت پیچیده و مجرمانه انجام می‌شود، طرح آن از ابتدای سال به وقوع پیوسته و دستگیری های زیادی در این رابطه داشتیم و شاید آن دستگیری‌ها باعث اتفاقات چند روز اخیر در ارز شده است.

سردار مقیمی تصریح کرد: نیروی انتظامی به صورت عملی و در کف خیابان در این چند روز در بازار ارز حضور نداشته است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه متاسفانه موارد زیادی مشاهده شد که ارزهای تقلبی به جای ارزش اصلی به مردم فروخته شد، یادآور شد: اینگونه خریداران ارز (ارز تقلبی) نمی‌توانستند شکایت کنند، چون نمی‌دانستند ارز را از کجا و از چه کسی خریده‌اند و حتی در ارائه آن نیز دچار مشکل بودند، تمامی این اتفاقات اگر مدیریت شود مشکلات حل می‌شود.

وی با بیان اینکه اصلا توصیه نمی کنیم مردم برای خرید و فروش ارز به دستفروش مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: خریداران و فروشندگان باید به صرافی ها مراجعه کنند، معلوم نیست ارز ارائه شده توسط دستفروشان واقعی باشد حتی مواردی کشف شد که صرافان به سختی می توانستند تقلبی بودن ارز را تشخیص دهد جعلی بودن ارز یک واقعیت است.

منبع : فارس‌نیوز

نظرات :نظر خود را در مورد این خبر بیان کنید.

نام :

ایمیل :

نظر:
آدمک :